Firma EIZO opublikowała oprogramowanie RadiCS Mobile, przeznaczone do kontroli poprawności parametrów wyświetlania na urządzeniach przenośnych Apple iPad. Wraz z nim udostępnione zostały również biblioteki EIZO DICOM Framework.

img_0001Tablety klasy Apple iPad są coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywane w placówkach medycznych. Jednakże parametry wyświetlanego przez nie obrazu nie są optymalizowane do przeglądania wyników badań pochodzących z urządzeń obrazowania medycznego. W celu zapewnienia wyższej dokładności wyświetlania obrazu na tabletach iPad oraz iPad mini, firma EIZO opracowała dwa rozwiązania programowe: RadiCS Mobile oraz EIZO DICOM Framework.

RadiCS Mobile jest programem do kontroli i regulacji parametrów wyświetlania obrazu na tablecie. Dzięki niemu oraz kalibratorowi EIZO UX1 możliwa jest taka konfiguracja obrazu, by jak najbardziej zbliżyć się do wymogów stawianych przez standard DICOM Part 14.

 

img_0003Zestaw bibliotek EIZO DICOM Framework kierowany jest do developerów oprogramowania. Dzięki nim możliwe jest przygotowanie przeglądarek, wyświetlających na ekranie tabletów rodziny iPad obrazy przygotowane zgodnie ze standardem DICOM Part 14.

Oprogramowanie RadiCS Mobile jest zgodne z systemem operacyjnym iOS 5 lub nowszym, działa na wszystkich urządzeniach rodziny Apple iPad (iPad z ekranem Retina, iPad 2, iPad mini) i jest dostępne za darmo w serwisie Apple App Store.