Już dzisiaj o godz. 10.00 będzie można ściągnąć kolejną pracę z Kolekcji TEN Fotolii, której jesteśmy Partnerem. Drugi sezon kolekcji TEN by Fotolia, który gromadzi prestiżowych artystów cyfrowych z całego świata zbliża się powoli do końca. W sumie obrazy z kolekcji od początku trwania akcji pobrano już ponad 300 tys. razy! Październikowym artystą TEN by Fotolia jest pochodzący z Włoch, Alberto Seveso. Jego praca pt.: „Portrait of a perfect stranger” będzie dostępna za darmo przez 24 godziny w formacie .PSD 10 października na www.tenbyfotolia.com

Kiedy zjednoczenie tworzy rozproszenie

image010Projektant z Sardynii  Alberto Seveso jest artystą samoukiem. Po studiach i eksperymentowaniu ze sztuką kulinarną w szkole gotowania, w latach ’90 zaczął dryfować w kierunku sztuki i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Połączył dwie pasje: sztukę cyfrową i fotografię, jednocząc prawdziwy i cyfrowy świat, co przyniosło mu sławę i uznanie wśród rówieśników.

Od tamtego czasu artysta stworzył sobie bardzo osobisty graficzny świat obracający się wokół ludzkiego ciała. Alberto wykorzystuje i sugeruje zmysłowość kształtów przez pocięte zdjęcia twarzy i ciał, skomponowane z wzorami wektorowymi. Ten dekonstrukcyjny rendering przyczynił się do pojawienia się pełnego graficznego trendu opartego na „rozproszeniu” – trendu, którego Alberto jest liderem.

Urzekający portret

Alberto_Seveso_Podczas pracy dla kolekcji TEN by Fotolia Alberto Seveso pozostał wierny swojej sztuce i stylowi. Włoski artysta najpierw wybrał portret popiersia pięknej kobiety z kolekcji banku zdjęć Fotolia aby podkreślić głębię i tekstury akwareli w celu zachowania naturalnego odcienia, które następnie połączył z wektorowymi kształtami. Alberto łączy różnorodne techniki, które dają tej pracy płynność, zmysłowość i pewną melancholię. Oglądający czuje się oczarowany, nie mogąc oderwać wzroku od tej perfekcyjnej nieznajomej oraz mozaiki elementów i kolorów tworzących ją.

Przez dekonstrukcję do rekonstrukcji

Aby osiągnąć ten efekt, włoski artysta nie pozostawia niczego przypadkowi. – Technika nie jest najważniejsza. Kluczem jest właściwe umieszczenie elementów kiedy komponujesz obraz i skupienie się szczególnie na oczach i okolicach ust, które są kołyskami uczuć – mówi Alberto. Tekstury, krzywe, kształty, światło, itp. Wszystko jest harmonijnie przemyślane i kończy się w naturalny sposób. – Gdy wszystkie fragmenty mojej pracy są już wkomponowane, skupiam się na świetle i cieniu. Nie podoba mi się nasycenie kolorów, więc staram się zachować czyste odcienie. Jeśli chodzi o włosy skorzystałem z mojej osobistej techniki: wykorzystałem kształty szkieletowe i ich zmodyfikowany efekt, aby pokazać naturalny ruch – dodaje Alberto.

Praca Alberto Seveso jest fascynującą i inspirującą całością, która jest otwarta na interpretację obserwującego. – Każdy powinien mieć swobodę, aby zobaczyć to, co chce widzieć w tym co robię, tak jak wtedy, gdy szukasz kształtów chmur – konkluduje artysta.

Powstały również dwa filmy, z napisami w 12 językach, prezentujące otoczenie artysty oraz jego techniki pracy. Jeden z nich obrazujący codzienność Alberta Seveso będzie dostępny przed inauguracją na dedykowanej stronie TEN na Facebook. Drugie wideo na temat techniki pracy artysty będzie dostępne w dzień inauguracji pracy, 10 października na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.

Plik .PSD z pracą Alberta Seveso będzie dostępny za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 października 2013 roku o godz. 10.00.

Link do strony internetowej artysty: http://burdu976.com/

O projekcie TEN Fotolia

Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO, Ilford, Eduweb.pl oraz Digart.pl. Twórcami drugiej edycji projektu jest 10 uznanych międzynarodowo artystów, z takich państw jak: Argentyna, Brazylia, Korea, Japonia, Rosja, Polska, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy[1].

Dodatkowe informacje na temat kolekcji TEN można znaleźć na stronie http://tenbyfotolia.com, skąd również można pobrać press kit (folder Menu, zakładka Koncepcja) oraz dedykowanej stronie na Facebooku.

***

Informacje dodatkowe o banku zdjęć Fotolia

Fotolia, wiodący w Europie bank zdjęć typu microstock, z siedzibą w Nowym Yorku, dostarcza swoje usługi dla klientów 23 krajów i regionów, w 15 różnych językach. Posiadając w swoich zasobach wybór ponad 24 milionów obrazów cyfrowych i klipów wideo, Fotolia oferuje jedną z największych na świecie baz obrazów cyfrowych wysokiej jakości. Ponad 4.3 miliona osób wybiera serwis Fotolia jako źródło zdjęć, ilustracji, grafik wektorowych i wideo HD royalty-free w przystępnej cenie. Wraz z pojawieniem się Kolekcji Infinite, Fotolia stała się pierwszym ogólnoświatowym microstockiem oferującym obrazy pochodzące od profesjonalnych agencji,jak i artystów niezależnych. Przywództwo serwisu Fotolia w sektorze obrazów cyfrowych jest rozpoznawalne poprzez szeroką współpracę, m.in. z Associated Press.

Dołącz do serwisu Fotolia na Facebooku i Twitterze.



[1]               [1] Gustavo Brigante (10 stycznia), Soonguy Gwon (8 lutego), Adhemas Batista (8 marca), Marumiyan (10 kwietnia), Mike Harrison (10 maja), Alexander Otto (10 czerwca), Alexey Samsonov (10 lipca), Sergio Del Puerto (10 września), Alberto Seveso (10 października), Piotr Jaworowski (8 listopada)