Firma EIZO ogłosiła, że jej autorskie oprogramowanie Quick Color Match do zarządzania barwą będzie współpracować z 13 nowymi typami papieru od ILFORD i Pictorico.

ilford i pictorico

Quick Color Match to rozwiązanie dla fotografów, ułatwiające zapewnienie zgodności kolorystycznej między obrazem wyświetlanym na ekranie a wydrukiem. Pojawiło się po raz pierwszy we wrześniu 2016 roku i było wtedy kompatybilne z 13 różnymi typami papieru marek Canon i Epson. Dzięki bliskiej współpracy z producentami papieru ILFORD i Pictorico najnowsza wersja EIZO Quick Color Match (2.1) obsługuje teraz 13 kolejnych rodzajów papieru, co daje łącznie 26 typów papieru od 4 producentów. Pełna lista kompatybilnych rodzajów papieru jest dostępna na stronie www.eizoglobal.com/i/qcm-paper/ (ang).

Quick Color Match jest wynikiem współpracy EIZO z trzema cenionymi na całym świecie liderami branży kreatywnej: Adobe, Canon i Epson. Teraz do tego grona dołączyło dwóch producentów specjalizujących się w papierach do drukarek. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu EIZO może nadal rozwijać swoje oprogramowanie, jeszcze bardziej usprawniając proces uzyskania zgodności kolorystycznej zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych fotografów.

 

Oprogramowanie Quick Color Match współpracuje z większością monitorów EIZO z serii ColorEdge, w tym z wszystkimi nowymi modelami.

 

Informacje o produkcie

Quick Color Match

 

Dostępność

Oprogramowanie Quick Color Match w wersji 2.1 jest do pobrania za darmo na stronie EIZO. Szczegółowe informacje na temat kompatybilności sprzętu i oprogramowania znajdują się na stronie www.eizoglobal.com/i/download/qcm