EIZO przedstawiło nowy 24” monitor referencyjny z podświetleniem LED o symbolu MX242W. Jest to następca modelu MX241W i posiada większość funkcji i cech swojego poprzednika, takich jak panel IPS z szerokimi kątami widzenia czy autorskie rozwiązanie EIZO, czuwające nad równomiernością podświetlenia ekranu. Cechą rozróżniającą oba modele jest technologia podświetlenia.

RadiForceMX242W_lW modelu RadiForce MX242W zastosowano podświetlenie LED, które o 47% redukuje pobór energii i ma znacząco dłuższą żywotność w porównaniu do konwencjonalnego podświetlenia świetlówkami CCFL. Producent udziela na ten produkt 5 lat gwarancji z ograniczeniem do 15.000 godzin czasu pracy przy wykorzystaniu monitora z rekomendowaną jasnością 180 cd/m2. Zapewniona jest optymalna stabilna jasność panelu w długim okresie użytkowania.

RadiForce MX242W można wykorzystać do przeglądania danych pochodzących z różnych modalności, takich jak CR, CT, MRI czy endoskopia. Przełączanie do odpowiedniego trybu pracy jest proste i wygodne, do tego celu służą przyciski na przednim panelu monitora.

Panoramiczny ekran o proporcjach 16:10 oferuje profesjonalistom z dziedziny medycyny więcej przestrzeni w porównaniu do modeli o tradycyjnych proporcjach która może być wykorzystana na przykład na palety narzędziowe.

Nowy model będzie dostępny w Polsce od stycznia 2015. Nie jest znana jego cena.