Firma EIZO wprowadza na rynek 3-megapikselowy monitor RadiForce RX370 o przekątnej 21,3” przeznaczony do jednoczesnego wyświetlania kolorowych i monochromatycznych obrazów medycznych.

RadiForce RX370 jest następcą modelu RadiForce RX360.Tak jak jego poprzednik, RX370 zapewnia zgodność ze standardem DICOM Part 14 oraz optymalne wyświetlanie kolorowych i monochromatycznych pikseli. Dzięki temu doskonale nadaje się do oglądania obrazów PACS takich jak badania w skali szarości (RTG, CR, DR) i w kolorze (rendering 3D, łączenie obrazów).

Monitor wyposażono w nową funkcję Instant Backlight Booster, polegającą na tymczasowym podwyższeniu jasności ekranu do wartości maksymalnej (ok. 1100 cd/m2), aby poprawić widoczność szczegółów obrazu. Po chwili monitor automatycznie przywraca pierwotny poziom jasności, umożliwiając dalszą pracę w normalnych warunkach.

RX370 jest pierwszym produktem EIZO pakowanym przy pomocy pulpy papierowej, wytwarzanej z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Pulpa ta, zwana również masą papierową, ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż tradycyjne materiały używane do pakowania, takie jak styropian czy plastik. EIZO konsekwentnie dąży do wprowadzania odpowiedzialnych rozwiązań produkcyjnych, dzięki którym może dostarczać wysokiej jakości produkty, mając jednocześnie na uwadze dobro planety.

Inne cechy

Dostępność
Sprzedaż monitora RadiForce RX370 rozpocznie się w czerwcu 2021 roku. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

Informacje o produkcie