EIZO wprowadza do swojej oferty Re/Vue Pro Duo, dwukanałowe urządzenie do bezstratnego kodowania i strumieniowania wideo w środowiskach kontroli ruchu lotniczego (ATC), ośrodkach szkoleniowych, centrach dowodzenia i symulatorach lotów. To pierwszy tego typu produkt na rynku, który umożliwia kodowanie i strumieniowanie dwóch sygnałów wideo w rozdzielczości 4K.

 

Re/Vue Pro Duo wyposażono w dwa złącza DisplayPort oferujące synchroniczne kodowanie i strumieniowanie wideo w rozdzielczości do 4K x 2K (4096 x 2160) na kanał. Stanowi to doskonałe rozwiązanie do zarządzania danymi wideo w środowiskach ATC korzystających z obrazów 4K, pozwalające przesyłać sygnały w różnych konfiguracjach.

Re/Vue Pro Duo zapewnia najwyższy współczynnik bezstratnej kompresji w branży, od 10 000:1 do 40 000:1 dla typowych danych ATC. Dzięki wysokiej kompresji zmniejsza się przepustowość potrzebna do przesyłania danych w sieci oraz ilość miejsca wymagana do ich przechowywania, jeśli urządzenie używane jest jako element systemu nagrywającego. Jednocześnie integralność pierwotnego źródła danych pozostaje nienaruszona. Re/Vue Pro Duo z łatwością strumieniuje wideo z prędkością 60 klatek na sekundę (fps), a w razie potrzeby wartość tę można skonfigurować w zależności od tego, czy ważniejsza jest jakość obrazu, czy rozmiar danych.

Urządzenie można bez trudu zintegrować z rozwiązaniami innych producentów, np. integratorów systemów ATC czy dostawców systemów nagrywających. Jest ono całkowicie niezależne od systemu operacyjnego i karty graficznej, dzięki czemu ewentualne zmiany systemu w żadnym stopniu nie wpływają na jego funkcjonowanie. Re/Vue Pro Duo można ponadto używać w parze z EIZO SafeGuard, czyli rozwiązaniem do przechwytywania danych i zarządzania treścią, tworząc tym samym bezpieczny, kompleksowy system dostosowany do potrzeb użytkowników w zakresie zarządzania, analizy i dystrybucji danych na wieżach kontroli lotu, w centrach dowodzenia i ośrodkach szkoleniowo-symulacyjnych.

Redundantne wyjścia Ethernet oraz zasilacze gwarantują ciągłość pracy w środowiskach wymagających nieprzerwanej dostępności. Re/Vue Pro Duo potrafi również strumieniować dane do osobnych sieci przez oba złącza Ethernet jednocześnie. Nie modyfikuje przy tym przesyłanych sygnałów wideo, stosując mechanizm wymijający tak, aby podłączone monitory odbierały dane nawet w przypadku awarii zasilania. Oprócz tego Re/Vue Pro Duo korzysta z protokołu SNMP v3, zapewniając bezpieczny dostęp do statusu i konfiguracji dzięki uwierzytelnianiu i szyfrowaniu danych.

Urządzenie zaprojektowano tak, by skutecznie odprowadzało ciepło bez użycia wentylatora, a jego wewnętrzna temperatura nie przekraczała bezpiecznych granic nawet podczas długiego użytkowania. Jest to szczególnie istotne w środowiskach ATC, które pracują w wymiarze 24/7.

EIZO po raz pierwszy zaprezentuje Re/Vue Pro Duo podczas Światowego Kongresu Zarządzania Ruchem Lotniczym (World ATM Congress) w Madrycie w dniach 10-12 marca 2020. Zapraszamy na stoisko 367.