Rozwiązania na salę operacyjną

Czerpiąc z fachowej wiedzy i wieloletniego doświadczenia w zakresie zaawansowanych technologii do reprodukcji obrazu i zarządzania wideo, EIZO projektuje skalowalne rozwiązania dostosowane do unikalnych wymagań sal operacyjnych. Produkty z serii EIZO CuratOR wychodzą naprzeciw potrzebom zespołów chirurgicznych i wyzwaniom, z jakimi mierzy się nowoczesna praktyka lekarska.

Rozwiązania

Ścienna stacja robocza

Centralnym interfejsem stacji roboczej CuratOR jest Surgical Panel – ścienny panel chirurgiczny stworzony specjalnie z myślą o salach operacyjnych. Obrazy wyświetlane na panelu są dobrze widoczne dla każdego członka zespołu chirurgicznego, niezależnie od tego, w którym miejscu sali operacyjnej się on znajduje. Na jednym dużym ekranie można oglądać obrazy statyczne i wideo z różnych źródeł, a także aplikacje i oprogramowanie potrzebne podczas danej operacji. Możliwość wygodnego przełączania się między źródłami sygnału i dopasowania konfiguracji do własnych potrzeb sprawia, że proces zarządzania wideo na sali operacyjnej odbywa są intuicyjnie i ergonomicznie.

Sprzęt i oprogramowanie do efektywnego zarządzania wideo

W miarę jak rośnie liczba źródeł wideo i monitorów używanych na salach operacyjnych, coraz ważniejsza staje się możliwość szybkiego, wygodnego wybierania, rozmieszczania i przekierowywania obrazów. Dzięki modułowi Caliop vm i 24-calowemu ekranowi dotykowemu personel chirurgiczny może w intuicyjny sposób kontrolować dowolną liczbę skonfigurowanych wejść i wyjść wideo, zarządzając nimi w czasie rzeczywistym.

Połączenie z systemami HIS i PACS

Po podłączeniu rozwiązania CuratOR do istniejących systemów HIS i PACS ruchome i statyczne obrazy wykonane na sali operacyjnej można powiązać z pacjentem i zapisać. Pozwala to ograniczyć błędy popełniane podczas wprowadzania danych, ułatwiając prowadzenie dokumentacji.

Całkowicie zintegrowana sala operacyjna

Placówki wyposażające swoje sale operacyjne coraz częściej szukają systemu przekierowywania sygnałów wideo, który daje dostęp do wszystkich obrazów z dowolnego miejsca. Dawniej standardem były zamknięte sieci umożliwiające transmisję danych tylko wewnątrz sali operacyjnej, np. między kamerą endoskopu a monitorem. Obecnie, dzięki wprowadzeniu systemów video-over-IP, jedna technologia sieciowa pozwala transmitować dane nie tylko wewnątrz sali operacyjnej, ale i poza nią. Takim rozwiązaniem jest zaprojektowany przez EIZO CuratOR Alipe – składający się z kodera i dekodera system zapewniający prędkość transmisji wideo 10 GB/s.

Masz pytania?

Z przyjemnością pomożemy Ci dobrać monitor idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Case studies

Poznaj placówki ochrony zdrowia, które już używają monitorów RadiForce.

Przeglądaj