1 października rozpoczyna się kolejna, już szósta edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”. Tegoroczna edycja różni się od poprzednich, ponieważ dość istotnie zmienił się regulamin, termin i koncepcja. – Konkurs wychodzi z przestrzeni wirtualnej: najlepsze prace zostaną wydrukowane i zlicytowane na rzecz WOŚP. Niezmienna pozostaje atrakcyjna pula nagród – wśród nich znalazł się tradycyjnie monitor graficzny EIZO, profesjonalne tablety Wacom oraz szkolenie Eduweb.pl.

EIZO---Informacja-Prasowa---Zainspirowani-Japonia-VI-(2015-10)

Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować wzrost liczby i poziomu nadsyłanych prac, organizatorzy doszli więc do wniosku, iż nadszedł czas, aby nadać temu projektowi bardziej profesjonalną oprawę. Pierwszym krokiem do realizacji tego celu było nawiązanie współpracy z Polską Grafiką Cyfrową, organizacją której misją jest popularyzacja tej dziedziny sztuki i promocja doskonałych polskich artystów.

Dzięki wspólnym wnioskom zmienione zostały założenia konkursu. W tegorocznej edycji zrezygnowano z kategorii foto, a kategorię graficzną podzielono na dwie: OPEN i GRAFIKĘ WEKTOROWĄ, bardziej wymagającą z punktu widzenia procesu twórczego. Przedstawiciele Polskiej Grafiki Cyfrowej ocenią prace pod kątem merytorycznym i artystycznym, tak by pula cennych nagród została rozdysponowana wśród osób, które zasługują na najwyższą ocenę.

O-nagrodachNie zmieniła się za to tematyka – do konkursu przyjęte zostaną prace związane lub zainspirowane Japonią i jej kulturą. Laureaci tegorocznej edycji konkursu wygrają cenne nagrody:

Konkurs rozpoczyna się w dniu 1 października 2015 r., a kończy w dniu opublikowania wyników, tj. 13 grudnia 2015 r. Prace konkursowe można nadsyłać do 6 grudnia.

Organizatorem konkursu jest firma Alstor, wyłączny dystrybutor produktów marki EIZO w Polsce.

Patronami medialnymi konkursu są : Computer Arts, Graffus oraz Japonia-online.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie: www.zainspirowanijaponia.pl