26 maja w warszawskim Kinie Praha odbędzie się kolejna edycja Konferencji VAFA – VISUAL ART FILM ANIMATION. To wydarzenie poświęcone animacji 2D, 3D pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Warszawy. Wśród gości konferencji pojawią się producenci, reżyserzy animatorzy z Polski i zagranicy. EIZO jest patronem tego wydarzenia.

VAFA_konferencja_530x300VAFA 2015 odbędzie się w dniu 26 maja 2015 w warszawskim Kinie Praha. 2 klimatyzowane sale pomieszczą w sumie 300 miłośników animacji. Atmosfera praskiego kina zalanego wiosennym słońcem idealnie pasuje do charakteru majowego święta animacji, które łączy wszelkie metody wykorzystania animacji w sektorze kreatywnym.

Konferencja ma na celu stanie się platformą wymiany doświadczeń i kontaktów, idealnym miejscem dialogu dla reprezentantów środowisk animacji z różnych krajów, a w efekcie – kluczowym elementem służącym nawiązywaniu współpracy na rynku międzynarodowym. Patronat Honorowy nad konferencją objęła Prezydent Miasta Warszawy, Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Dzięki uczestnictwu w tym spotkaniu będzie można dowiedzieć się nie tylko co ciekawego i nowatorskiego dzieje się w polskiej animacji od filmu animowanego przez gry, ale również poszerzyć swoją wiedzę w zakresie sposobów odwzorowania charakteru postaci poprzez ruch czy poznać wagę symchronizacji muzyki w filmie animowanym. Jedną z prelekcji poprowadzi autorytet w dziedzinie muzyki filmowej Pan Henryk Kuźniak – Kompozytor, muzykolog i pedagog. Twórca muzyki wielu filmów, w 2008 nominowany z okazji 50 lecia filmu polskiego za muzykę do nagrody Zlotej Kaczki, obok Kilara, Kazaneckiego i Prejznera.

Wśród prelegentów pojawią się przedstawiciele takich firm jak Human ARK, Platige Image, CD Projekt Red, Badi Badi, ARS Thanea oraz Sperasoft czy Topalsson.
Specjalista Platige Image poruszy niezwykle interesujący temat wdrożenia animacji 3D na potrzeby scenografii teatralnej. Animator, reżyser Wojtek Wawszczyk wraz z rysownikiem Tomkiem Leśniakiem omówi różne sposoby ekranizacji komiksów w studiu Human Ark na przykładzie animacji “Tymek i Mistrz” oraz “Podróż smokiem Diplodokiem”, a wszelkie aspekty funkcjonowania animacji w grach od workflow przez Motion Capture po klatki kluczowe, in-between omówi Craig Rundels ze Studia Sperasoft w Rosji. Dzięki doświadczeniu i wiedzy Tomasza Nieźwiedzia ze Studia Badi Badi będzie można poznać tajniki tworzenia dobrego scenariusza filmu animowanego z punktu widzenia producenta.

Polscy przedstawiciele branży zyskują uznanie i nagrody na wielu festiwalach międzynarodowych, a polskie produkcje z obszaru animacji osiągają sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny. Warto chwalić się tymi dokonaniami, wymieniać doświadczeniem, a poprzez konsolidację branży i duże wydarzenia branżowe, promować polską animację i jej twórców również międzynarodowo.
Na zakończenie konferencji uczestnicy będą mogli również obejrzeć przegląd filmów młodych polskich twórców animacji.

Aby dopasować i ułatwić proces przekazywania wiedzy, inspiracji, nawiązywania kontaktów organizatorzy przygotowali dla uczestników konferencji 11 prelekcji, 6 warsztatów oraz szereg spotkań konsultacyjnych. Dzięki takim założeniom będzie można łatwo znaleźć coś dla siebie.

Organizatorem konferencji jest IT Media to Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Adobe, który oprócz szkoleń organizuje konferencje tematyczne związane z filmem, animacją oraz postprodukcją.

Więcej o konferencji na stronie wydarzenia http://www.vafa.pl/