Firma Medikon, przedstawiciel marki Ilford w Polsce oraz partner graficzny firm Epson i EIZO, zaprasza do Krakowa na warsztaty z serii Szkoła druku ILFORD – Zarządzanie barwą w fotografii i fotograficzny druk atramentowy. Nieodpłatne warsztaty odbędą się 26 oraz 27 stycznia w fotograficznym Studio Luma (ul. Ślusarska 9, Kraków). Warsztaty prowadzić będzie Szymon Aksienionek, ekspert ds. druku i zarządzania barwą Medikon Polska.

szkola-druku-ilford-krakow-luma-26-01-2013

Uczestnicy krakowskich warsztatów podczas 5,5-godzinnego spotkania mają niebywałą okazję zdobyć zestaw praktycznych umiejętności niezbędnych do przygotowania cyfrowej ciemni – drukarki, monitora, papieru i oprogramowania – do efektywnej pracy umożliwiającej edycję i drukowanie zdjęć cyfrowych zgodnie z zasadami zarządzania barwą. Podczas warsztatów omówione – jak również wypróbowane w praktyce! – zostaną najważniejsze zagadnienia związane z cyfrowym drukiem fotograficznym.
By zapewnić najwyższy poziom merytoryczny podczas warsztatów wykorzystane zostaną najwyższej klasy rozwiązania dostępne obecnie na rynku, w tym:

Program warsztatów podzielony jest na 3 części: teoretyczną i praktyczną (dla zarejestrowanych uczestników*)  oraz dyskusyjną, otwartą dla wszystkich chętnych.

Część I. (teoretyczna) Zarządzanie barwą w fotografii
Sobota: 11:30-14:00, Niedziela: 9:00-11:30 (konieczna rejestracja, szczegóły poniżej*)
Prezentacja i wykład teoretyczny będą obejmowały tematy takie jak:

Część II. (warsztatowa) Przygotowanie środowiska pracy i drukowanie fotografii
Sobota: 14:30-17:00, Niedziela: 12:00-14:30 (konieczna rejestracja, szczegóły poniżej*)
Szczegółowa analiza poszczególnych elementów konfiguracji środowiska pracy dedykowanego drukowaniu fotografii zgodnie z zasadami zarządzania barwą. Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce stosować jego zasady w swojej pracy z fotografią cyfrową.

Część III. (otwarta) Fotograficzny druk atramentowy
Sobota: 17:45-20:00 (część otwarta, nie wymaga rejestracji)
Otwarta dyskusja, na którą zapraszamy wszystkich pasjonatów drukowania fotografii i zarządzania barwą! W swobodnej atmosferze dialogu omawiane będą najtrudniejsze (niemal filozoficzne!) tematy związane z fotograficznym drukiem atramentowym, zarządzaniem barwą w fotografii i przygotowywaniem zdjęć do druku. Specjaliści chętnie odpowiedzą na indywidualne pytania związane z drukiem fotografii, pomogą wybrać rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb Gości Szkoły druku czy doradzą jak skonfigurować konkretny system fotograficznego druku atramentowego. (część otwarta, nie wymaga rejestracji)

* Ze względu na ograniczoną ilość miejsc udział w pierwszej i drugiej części warsztatów, zarówno 26, jak i 27 stycznia, wymaga rejestracji. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: druk@medikon.pl. Więcej informacji na temat warsztatów oraz szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie Medikon.