W trakcie zakończonych właśnie targów PGA Poznań Game Arena rozegrane zostały finałowe mecze turnieju EIZO Challenge. Osoby, które liczyły na sensacyjną wygraną idącego jak burza w rozgrywkach eliminacyjnych zespołu MaxFloPlay (ex Banana Phone) mogą poczuć się zawiedzione, ponieważ turniej wygrała jednak najbardziej utytułowana w Polsce i na świecie drużyna Counter-Strike – ESC Gaming. Wszelkie spekulacje wiązały się z faktem, że „Złota Piątka” nie grała wcześniej w żadnych oficjalnych rozgrywkach najnowszej odsłony CS – Global Offensive.

Pierwszą mapę niepodziewanie wygrała ekipa MaxFloPlay w stosunku 16:11. Jednakże kolejne partie wygrała drużyna ESC Gaming, przy czym drugą mapę de_inferno_se z miażdżącą przewagą 16:2. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1.    ESC Gaming – 5x EIZO FORIS FS2333 + nagroda pieniężna
2.    MaxFloPlay – 5x ROCCAT Isku + 5x ROCCAT Sense
3.    GIVE IT ALL e.V. – 5x ROCCAT SAVU + 5x ROCCAT Taito

"Wielkimi przegranymi" tego turnieju zostali zawodnicy z zespołu inet kox, którzy zajęli czwartą lokatę.
Obecność gwiazd eSportu przyciągnęła na nasze stoisko tłumy. Liczni fani pozowali do zdjęć ze swoimi idolami i wspierali ich podczas meczu gromkimi okrzykami i brawami.

Kwalifikacje rozgrywane były na platformie społecznościowo-turniejowej AllPlay.pl. Turniej udało się zorganizować dzięki współpracy z ProGamers, NTT System oraz firmą Roccat. Specjalne podziękowania kierujemy do organizatorów PGA.

Liczymy, że to nie jest ostatnie słowo, jeśli chodzi o EIZO Challenge i już za rok będziemy mogli przeżywać kolejne emocje oglądając mecze najlepszych profesjonalnych graczy. Poniżej relacja zdjęciowa z meczu finałowego i dekoracji zwycięzców: