21 listopada odbyła się już VI edycja Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą. W tym roku hasłem przewodnim tego wydarzenia były „Nowości w zakresie Color Managementu po Drupie 2012”. W kręgu odbiorców znaleźli się fotografowie, graficy, pracownicy studiów DTP, prepress i drukarni.

Przedstawiciele EIZO Polska zasiadali w radzie programowej już podczas planowania pierwszej konferencji z tego cyklu i do dziś pozostali jednym z jej Partnerów. Pozostali Partnerzy to czołówka firm obecnych na polskim rynku poligraficznym, wśród nich znalazły się: Agfa Graphics, Epson, Flint Group Polska, Frogimus, Heidelberg Polska i X-Rite. Wydarzenie swoim patronatem objęła Polska Izba Druku oraz media branżowe: Drukarnie.com.pl, Opakowania.com.pl, „Świat DRUKU”.

Nasza prezentacja, którą poprowadził Sławomir Nigot, dotyczyła integracji monitora z systemem zarządzania barwą. Na przykładzie nowej linii ColorEdge zaprezentowane zostały autorskie funkcje w  monitorach EIZO, m.in. autokalibracja.

Nośny ostatnio temat komunikacji i usług w tzw. „chmurze” w aspekcie efektywnego zarządzania kolorem zarysowała Pani Małgorzata Lososová Ungrádová, przedstawiciel firmy X-Rite. Problematykę „Workflow dla prepressu a nowe podejście do reprodukcji barw” przedstawił Maciej Baur z Agfy, a zagadnienia „Nowoczesnej komunikacji cyfrowej zapewniającej odpowiedni dobór barwy”  kontynuował Rafał Gawryszczak z Flint Group Polska.

Tomasz Kuciński z Epson Europe przedstawił „Najnowsze trendy i rozwiązania w systemach do proofingu”. Natomiast prezentację zatytułowaną: „ Mechanizmy sterowania barwą – współczesna pomoc dla drukarza” Andrzej Kunstetter z Heidelberg Polska. Praktyczne podejście  zaprezentowała podczas swojego wystąpienia: „Ocena wizualna. Jakie parametry uwzględnić, by ocenić właściwie”, Danuta Tyrowicz, właścicielka firmy Frogimus.

Konferencję zakończyła dyskusja z uczestnikami oraz indywidualne rozmowy z ekspertami. Jak co roku wydarzenie spotkało się z pozytywnym przyjęciem  gości. Planowana jest kolejna edycja już za rok. Zapraszamy! A tymczasem krótka fotorelacja z tego wydarzenia.