W imieniu Light at Night serdecznie zapraszamy na warsztaty fotografii krajobrazu miejskiego w Warszawie.  Warsztaty są skierowane zarówno do osób zaczynających swoją przygodę z fotografią jak i średnio zaawansowanych fotografów.

Warsztaty będą składały się z dwóch części: plenerowej oraz teoretycznej. W trakcie części plenerowej dwukrotnie będziemy fotografować podczas zachodu słońca oraz po zmierzchu (piątek oraz sobota), natomiast w niedzielę zaczniemy  od świtu.

Podczas zajęć teoretycznych poruszymy zagadnienia dotyczące aspektów technicznych, planowania zdjęć krajobrazowych, kompozycji i wywoływania zdjęć wykonanych techniką cyfrową.  Omówimy również najbardziej istotne elementy fotograficznego wyposażenia i popularne techniki.

Zajęcia teoretyczne odbędą się w Galerii EIZO, na Żeraniu. Do dyspozycji uczestników oddane zostaną  profesjonalne monitory tego renomowanego producenta.  Wśród wystawianych modeli znaleźć można profesjonalne monitory z serii ColorEdge dedykowane do pracy z kolorem.  Zajęcia rozpoczną się od przygotowania sprzętu, kalibracji oraz wprowadzenia do pracy z kolorem.

Warsztaty poprowadzi Kuba Jurkowski. W szczególności znany z nocnych zdjęć Warszawy. Jednak nie tylko warszawskie kadry są mu bliskie, swoją przygodę z fotografią zaczynał od astrofotografii, którą dalej z zamiłowaniem praktykuje, tworzy też liczne timelapsy. Prace Kuby możecie zobaczyć na fanpage Light at Night oraz na stronie www.kubajurkowski.com

Co każdy uczestnik powinien mieć ze sobą:

– aparat obsługujący tryb manualny
– statyw
– komputer z oprogramowaniem Adobe Lightroom oraz Photoshop (http://www.adobe.com/downloads.html)

Cena: 400/os.

Cena zawiera:

– indywidualne konsultacje podczas warsztatów
– uczestnictwo w warsztatach fotograficznych
– dostęp do prywatnej grupy na FB dla uczestników warsztatów
– kurs obróbki zdjęć
– obiad oraz przerwę kawową
– dostęp do profesjonalnych monitorów graficznych EIZO

Termin: 15-17 września

Program warsztatów:

Piątek 15 września

17:30 – 22:00   zajęcia w plenerze, fotografowanie podczas zachodu słońca i po zmroku

Sobota 16 września

12:00 – 17:30 zajęcia teoretyczne, które odbędą się w Galerii EIZO
15:30 – obiad
18:00 -22:00 Wieczorny plener

Niedziela 17 września

Spotykamy się o 5:00  rano i będziemy polować na nadwiślański świt. Następnie udamy się do Galerii EIZO na drugie zajęcie teoretyczne, zaczniemy je od przerwy kawowej:) Orientacyjny czas zakończenia warsztatów: 14:00.

Zapisy na stronie: http://www.kubajurkowski.com/

Cena nie zawiera:

– noclegu w Warszawie
– ubezpieczenia