WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W INNYM TERMINIE – WKRÓTCE GO PODAMY

 

EIZO zaprasza na pierwsze, unikalne warsztaty Masterclass z Jackiem Boneckim. Spotkanie adresowane jest do osób, które aktywnie pracują nad rozwojem swojego warsztatu, zarówno w aspekcie technicznym, jak i artystycznym.

Jacek Bonecki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uniwersalnych polskich fotografów. Podczas swoich zajęć, które prowadzi z wielką charyzmą i zaangażowaniem, chętnie dzieli się swoją wiedzą opartą na wielokierunkowym wykształceniu i doświadczeniach w różnych dziedzinach sztuki. Potrafi świetnie wpleść pomiędzy praktyczne wskazówki sugestie, które głęboko zapadają w pamięć i inspirują słuchaczy do myślenia o fotografii w kategoriach twórczych.

Właśnie ten aspekt – przejście od odtwórczego do twórczego fotografowania – mieli na myśli organizatorzy planując to spotkanie. Dwudniowe warsztaty będą bardzo intensywne. W piątek uczestnicy będą mogli wziąć udział w dość nietypowej sesji plenerowej, pracować z modelami w studio przy różnych rodzajach oświetlenia. Nie zabraknie znakomitych motywów do fotografii elementarnej i formalnej, każdy będzie mógł zmierzyć się z portretem, glamour, modą czy też fotografią kreatywną…

Drugi dzień warsztatów to przede wszystkim post-produkcja. Fotografie Jacka Boneckiego wyróżniają się wśród innych wyjątkowymi kolorami. Autor lubuje się w fotografii barwnej, niezwykle rzadko prezentuje zdjęcia czarno-białe. Wiele osób przypuszcza, że tak doskonałe kolory są uzyskiwane wyłącznie w procesie postprodukcji. Ale czy tak jest naprawdę?

Warsztaty Masterclass z Jackiem Boneckim odbędą się na przełomie czerwca i lipca (30.06-1.07) w Galerii EIZO w Warszawie. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji monitor graficzny, który zostanie skalibrowany z jego komputerem. W przerwach uczestnicy szkolenia będą mogli uzyskać wszelkie informacje techniczne od pracowników EIZO. Zajęcia studyjne odbędą się z wykorzystaniem oświetlenia firmy Quadralite.

Więcej informacji na temat warsztatów znaleźć można na stronie: http://lorem.test/warsztaty-masterclass-jackiem-boneckim/

Jacek Bonecki – artysta fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym. Doskonale odnajduje się w różnych dziedzinach fotografii, takich jak fotografia podróżnicza, sportowa, reklamowa, motoryzacyjna, reportażowa. Jako fotograf wszechstronny posiada bogate portfolio zdjęć o zróżnicowanej tematyce. W swojej twórczości zaznacza wyraźnie własny punkt widzenia oraz charakterystyczny i niepowtarzalny styl fotografowania. Jest autorem kilku książek o tematyce podróżniczej i fotograficznej.

 

Więcej informacji i zapisy

(fot. Jacek Bonecki)