Japoński producent ogłosił, że w ramach technologicznej współpracy z firmą Genetec Inc. powstała specjalna wtyczka do kontrolowania monitorów IP EIZO
z serii DuraVision, zintegrowana z otwartą platformą bezpieczeństwa Security Center.

DuraVision FDF2304W-IP (23”) i FDF4627W-IP (46”) to monitory IP EIZO z wbudowanym dekoderem, wyświetlające obrazy z wielu kamer IP jednocześnie i zapewniające łatwą integrację z systemem zarządzania wideo (VMS). Genetec™ Security Center to z kolei platforma bezpieczeństwa łącząca w sobie funkcje takie jak kontrola dostępu, monitoring wizyjny, automatyczne rozpoznawanie numerów na tablicach rejestracyjnych, analityka i wykrywanie intruzów. W ramach współpracy obu producentów powstała wtyczka, która stanowi odpowiedź na najczęściej zgłaszane potrzeby użytkowników końcowych dotyczące systemów bezpieczeństwa. Dzięki integracji z platformą Security Center użytkownicy mogą zdalnie konfigurować i kontrolować monitory IP, co zapewnia łatwą obsługę i skuteczne zarządzanie.

Korzystając z platformy Security Center z zainstalowaną wtyczką, monitory IP DuraVision można rejestrować i kontrolować z poziomu tego samego systemu, który służy do zarządzania innym sprzętem, np. kamerami IP, systemami uwierzytelniania i systemami wykrywania. Pozwala to uprościć zarówno proces instalacji, jak i codzienną obsługę.

W środowiskach składających się z wielu kamer i monitorów procedura instalacji i rejestracji wszystkich urządzeń jest zazwyczaj długa i żmudna. Dzięki wtyczce do monitorów IP DuraVision operatorzy nie muszą rejestrować pojedynczych kamer dla każdego monitora z osobna, jeśli zostały już zarejestrowane w systemie zarządzania wideo (VMS). W efekcie cały proces trwa dużo krócej.

W interfejsie Security Center wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz wideo z dowolnej zarejestrowanej kamery, a ustawienia zostaną automatycznie zmienione na docelowym monitorze IP. Na tym samym ekranie można też z łatwością skonfigurować liczbę i układ obrazów z kamer, bez konieczności osobnego zmieniania ustawień w interfejsie monitora.

Monitory IP mogą również współpracować z unikalnymi funkcjami platformy Security Center związanymi z monitorowaniem zdarzeń i alarmów, wyświetlając stosowne komunikaty na ekranie.

„Genetec z przyjemnością oferuje dodatkowe korzyści posiadaczom monitorów IP DuraVision” – powiedział Louis-René Bergeron, menedżer ds. integracji produktów w Genetec Inc. „Bazującą na otwartej architekturze platformę Security Center można swobodnie rozbudowywać, aby zwiększać jej wydajność”.

EIZO i Genetec zaprezentowały swoje produkty podczas konferencji Global Security Exchange (GSX) w Las Vegas oraz na targach Security Essen w Niemczech.

 

Informacje o monitorach

DuraVision FDF4627W-IP

DuraVision FDF2304W-IP