W dniu dzisiejszym EIZO Corporation poinformowało, że w ramach współpracy technologicznej, Phase One zintegrowało software development kit (SDK) monitorów EIZO serii ColorEdge CG w najnowszej wersji swojego sztandarowego oprogramowania do obróbki obrazu, Capture One Pro 9.3.

eizo_phase-oneCapture One 9.3 pozwala użytkownikom aktywować czujnik kalibracji wbudowany w modelach z serii ColorEdge CG i zainicjować proces kalibracji jednym kliknięciem. Obecnie użytkownicy Capture One Pro będą mogli wykorzystywać profile kolorów zapisane w oprogramowaniu, zapewniając pełną zgodność kolorystyczną na ekranach monitorów ColorEdge.

Według Kazuhide Shimury, szefa wykonawczego działu zajmującego się rozwojem tej linii produktów EIZO:

“W linii ColorEdge EIZO oferuje optymalną precyzję kolorów i łatwość obsługi, dzięki czemu twórcy zachowują pełnię energii, by wyrażać swoje prawdziwe wizje. Współpraca z Phase One pozwoliła fotografom jeszcze bardziej usprawnić ich tok pracy dzięki kalibracji, która następuje po jednym kliknięciu.”

James Johnson, Product Manager odpowiadający  w Phase One za oprogramowanie dodaje:
“Z Capture One Pro 9.3 tworzenie profili wiodących na rynku monitorów EIZO jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ta umiejętność pomaga fotografom nawigować na polu minowym, jakim może stać się zarządzanie kolorem, dostarczając produkt, który zapewnia optymalny workflow kolorystyczny, natychmiast po wyjęciu z pudełka.”

EIZO prezentuję swoją linię monitorów ColorEdge i aplikacji dedykowanych do pracy w systemach zarządzania barwą, włącznie z Phase One Capture One, podczas targów Photokina 2016 w Kolonii. Zapraszamy w dniach 20 – 25 września do hali 4.1, stoisko J011, K014.

Więcej informacji o monitorach EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

O Phase One

Phase One A/S jest wiodącym na świecie dostawcą systemów cyfrowej fotografii średniej wielkości oraz rozwiązań do obróbki obrazu dla profesjonalnych fotografów i do zastosowań przemysłowych. Firma powstała na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, dzisiaj jest pionierem fotografii cyfrowej dążącym z pasją do zapewnienia swoim klientom doskonałej jakości obrazu i twórczej wolności. Doświadczenie Phase One w zakresie projektowania skutkowała przełomowymi innowacjami, takimi jak aparaty fotograficzne o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowane aplikacje usprawniające fotograficzne systemy workflow czy proces wywoływania plików RAW.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Capture One, proszę skontaktować się z:

Kathy Madison
MADISON Group PR
Phase One Worldwide
kathy(at)madisonpr(dot)com