Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jerzego Macieja Koby „Baletowo 2”. Odbędzie się on 13 kwietnia w Centrum Filmowym w Gdyni. Wystawa „Baletowo 2” składa się z serii portretów dwóch par tancerzy, które prywatnie są małżeństwami: Moniki Maciejewskiej i Gintautasa Potockasa oraz Shoko Nakamury i Wiesława Dudka.

Jak komentuje Jerzy Maciej Koba, autor wystawy: „Soliści baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, Polsko-Litewskie małżeństwo Monika Maciejewska i Gintautas Potockas rozpoczęli moją przygodę z fotografowaniem baletu. Shoko Nakamura i Wiesław Dudek to małżeństwo Polsko-Japońskie, które swoją karierę baletową związali z najlepszymi scenami w Niemczech. Wiesław  przez wiele lat związany był z berlińskim Staatsoper gdzie był pierwszym solistą w zespole Władymira Małachowa, Shoko kontynuuje swoją karierę baletową w Japonii, gdzie mieszkają. Spotkanie tych dwóch par baletowych było i jest nadal dla mnie bardzo inspirującym doświadczeniem, bo poznawanie ludzi i ich pasji to też jedna z zalet bycia fotografem. Fotografie, które powstały podczas tych dwóch sesji to nie tylko zdjęcia baletowe, ale portrety ludzi, którzy swoje życie i pasje połączyli w całość. Taniec to życie a życie to taniec – to osnowa dla moich fotografii, portretu baletu i ludzi, którzy są bohaterami moich zdjęć.”

Wcześniej wystawa pokazywana była w Teatrze Wielkim w Łodzi, Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym, Domu Kultury Osiedla im. Jagiełły, Alliance Française w Łodzi i galerii w Parku Kulturowym „Miasto Tkaczy” w Zgierzu. Do tej pory obejrzało ją kilka tysięcy widzów i cieszyła się dużym powodzeniem. Została także zaprezentowana podczas ogólnopolskiej konferencji prezydentów Rotary Club w Łodzi w hotelu Ambasador.

Wystawę będzie można oglądać do 5 maja, w tym dniu planowany jest finisaż – o szczegółach będziemy informować w terminie późniejszym.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przy użyciu najnowszych technologii fotografii, druku i cyfrowej obróbki, dzięki współpracy z takimi markami jak: Canon, Eizo i Epson.

Jerzy Maciej Koba – fotograf z zawodu i zamiłowania, członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego i Rotary Club Łódź, inspirator i prowadzący Strefę Sztuki Targów Video Foto w Łodzi, animator akcji charytatywnej „Artyści dla Olinka”, jeden z założycieli „Grupy Łódź Kaliska”.

W swoim atelier stworzył „Galerie Profesjonalni Oprawcy” w której odbywały się wystawy: Róży Sampolińskiej, Moniki Ekiert Jezusek, Arka Branickiego, Dariusza Klimczaka, Adama Polańskiego, Radosława Pujana … i wielu innych,  w ramach wystaw zbiorowych

Tel. +48 501 388 032 Mail. kobafoto.art@gmail.com

Szczegóły wernisażu znajdują się na Facebooku: https://www.facebook.com/events/843529616012705/