W imieniu organizatora Fundacji UFF w roku  igrzysk  olimpijskich  oraz igrzysk paraolimpijskich w Tokio zapraszamy na wystawę zdjęć autorstwa Adama Nurkiewicza prezentującą dokonania polskich sportowców na Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, Nagano, Los Angeles, Letnich Igrzyskach w Pekinie oraz Zimowych Igrzyskach w PyeongChang, a także Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio.

Wystawa powstała dzięki współpracy Fundacji UFF i artysty – fotografa Adama Nurkiewicza.
Będzie dostępna od 15 lipca 2021 do 26 sierpnia 2021r. na Pl. Zamkowym, na tarasie widokowym nad trasą WZ. Mecenasem wystawy jest OMEGA.

„Fundacja UFF zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży oraz promocją fotografii. Na co dzień organizujemy warsztaty fotograficzne i filmowe, ale nie zapominamy z jak ważną dziedziną sztuki współczesnej mamy do czynienia. Pamiętamy też o ludziach, którzy ją tworzą i chcemy – szerokiej publiczności – przybliżać ich sylwetki.”  – informuje Szymon Glonek – Prezes Zarządu Fundacji UFF.

Wystawa jest efektem pracy Adama Nurkiewicza. Osobiste zaangażowanie, indywidualne spojrzenie na sport i ogromna potrzeba zatrzymania w kadrze tej magicznej chwili to sposób na opowiedzenie historii o wyjątkowych ludziach. O ich pasji, walce i nadziei czyli o tym czego wszyscy potrzebujemy i z czym się mierzymy na co dzień.

„Serdecznie zapraszam na wystawę. Wierzę, że może ona dać siłę i być inspiracją. Dokumentuje wyjątkowe chwile, których przecież nie brakuje wokół nas. Każdy gdzieś tam może zobaczyć siebie. Jeśli wystawa wzbudzi refleksje to oznacza, że było warto.” – zaprasza Adam Nurkiewicz, autor zdjęć.

Każdego dnia oglądamy wiele zdjęć, które budzą w nas emocje i kształtują nasze poczucie estetyki. Uczą nas. Fotografia to szansa na wyrażanie siebie, na zwracanie uwagi, na zatrzymanie tego co ulotne. To praca nad sobą, nauka cierpliwości i doskonalenie sztuki obserwacji. To często pasja, z którą warto obcować.

W gronie sponsorów wystawy znaleźli się:  EIZO, EPSON i WACOM. Wystawa premierowo w Polsce została wydrukowana na EPSON SC-V7000.

Wystawa to również okazja do zorganizowania zbiórki publicznej do puszki ustawionej obok fotografii. Z pozyskanych w ten sposób środków Fundacja UFF zorganizuje warsztaty fotograficzne dla młodzieży z domów dziecka i przebywających w szpitalach.