Już po raz piąty Alstor, dystrybutor monitorów EIZO w Polsce organizuje konkurs „Zainspirowani Japonią”. Konkurs adresowany jest do osób kreatywnych, zajmujących się sztuką wizualną, a konkretnie grafiką i fotografią. Na laureatów czekają cenne nagrody, między innymi monitor EIZO z serii ColorEdge i kursy edukacyjne Akademii Nikona i Eduweb.pl.

ZJ_V_Baner_strona_new(2014-06)

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy związanej tematycznie z ojczyzną monitorów EIZO – Japonią i z dowolnymi aspektami jej historii, kultury i sztuki. Projekty mogą być wykonane dowolną techniką cyfrową w postaci fotomontażu, matte painting, przetworzonej cyfrowo fotografii, digital painting, etc.

Z roku na rok widoczne jest coraz większe zainteresowanie konkursem „Zainspirowani Japonią”, coraz wyższy jest też poziom prezentowanych prac. Wraz ze wzrostem oczekiwań wobec uczestników, rośnie pula nagród. W tegorocznej edycji oprócz nagród rzeczowych, laureaci będą mogli wziąć udział w kursach foto i graficznych, zdobywając wiedzę od praktyków i doświadczonych trenerów z Akademii Nikona i eduweb.pl.

Nowością tegorocznej edycji jest wprowadzenie dwóch kategorii – GRAFIKA i FOTO. Pula nagród przedstawia się następująco:

KATEGORIA GRAFIKA

Organizator przewidział też dodatkową nagrodę, którą przyznają w drodze głosowania internauci. Jest nią kulka – robot Sphero, ufundowany przez sklep iCorner

Wszyscy laureaci w kategorii Grafika otrzymają również prenumeratę ComputerArts.

 KATEGORIA FOTO

Wszyscy laureaci w kategorii Foto otrzymają również prenumeratę Digital Foto Video oraz najnowszą książkę Jacka Boneckiego „Przystanek Dakar”.

 

Organizatorzy zapraszają do sprawdzenia swoich sił w konkursie. Szczegółowe informacje na temat nagród i regulamin znaleźć można na stronie: www.zainspirowanijaponia.pl

 

Partnerami konkursu są: Akademia Nikona, DataColor, eduweb.pl, Fotolia, iCorner

 

Patronami medialnymi konkursu są: Computer Arts, Digital Foto Video,  Graffus,  i Japonia Online.