W pierwszym tygodniu września mieszkańcy Lublina i okolic będą mogli wziąć udział w jednym lub wielu ze 100 zaplanowanych przez organizatorów Europejskiego Festiwalu Smaku atrakcji, w tym roku smakiem przewodnim jest Gruzja. Wydarzeniami, które chcielibyśmy polecić są warsztaty fotograficzne Leica oraz wystawa fotografii podróżniczej Magdaleny Konik, których Partnerami są Eizo i Epson.  

Magda Konik(fot. Magda Konik)

Otwarcie wystawy Magdaleny Konik „Gruzja Magiczna” planowane jest w pierwszym dniu Festiwalu w Muzeum Lubelskim. Autorka od wielu lat zakochana jest w Gruzji i jej kulturze, od niedawna jest mieszkanką Tbilisi. Fotografie przedstawione podczas wystawy wykonane zostały podczas ubiegłorocznej samotnej podróży oraz w ostatnich miesiącach, specjalnie pod kątem wystawy. Przedstawiają magiczne obrazy miejsc, do których chce się pojechać, aby potem wielokrotnie wracać.

„Zakochałam się w Gruzji i obecnie tu mieszkam, by fotografować jej zakątki – mówi Magdalena Konik – Przyjechałam kiedyś na tydzień a teraz nie mogę już stąd wyjechać.” Mamy nadzieję, że magia Gruzji przemówi również do Państwa. Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się w środę 2 września o godz. 18.00 w Muzeum Lubelskim.

Drugim z wydarzeń, na który chcemy Państwa zaprosić są Dni Otwarte Leica, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania tego producenta. W tym roku EIZO i Epson włączyły się do programu warsztatów. Dzięki temu możliwe będzie zaprezentowanie pełnego cyklu produkcyjnego – od wykonania fotografii poprzez jego edycję, kończąc na finalnym – zgodnym z założeniami autora wydrukiem.

Eizo zaprezentuje wybrane monitory do fotografii z serii ColorEdge, w tym najnowsze konstrukcje o rozdzielczości 4K. Goście Dni Otwartych Leica będą mieli możliwość obejrzenia na nich własnych zdjęć. Nasz ekspert pokaże, w jaki sposób kalibrować monitor. Chętni będą mogli dowiedzieć się, czym charakteryzują się profesjonalne monitory i co to jest system zarządzania barwą.

Natomiast Epson pokaże najnowsze drukarki pigmentowe SureColor CS-P600 i SC-P800, w których zastosowano po raz pierwszy atramenty Ultra Chrome HD charekteryzujące się bardzo szeroką gamą barw, doskonałymi przejściami tonalnymi oraz najgłębszą czernią na rynku, a dodatkowo wydrukowane na nich zdjęcia wyróżnia niebywała trwałość.

– – – –

Magdalena Konik jest podróżnikiem i fotografem, autorką bloga podróżniczego, laureatką II miejsca w konkursie fotograficznym Festiwalu Spotkań Górskich „Lawiny”, jej zdjęcia zostały wyróżnione i opublikowane przez miesięcznik „Podróże” oraz Agorę – prace można oglądać obecne w City Info w warszawskim metrze oraz pociągach Pendolino. W przerwach między licznymi podróżami można ją spotkać w Polsce podczas pokazów fotografii podróżniczej.

Zapraszamy na stronę Magdy Konik: http://migawkizpodrozy.com

Terminarz

Wernisaż Magdaleny Konik Gruzja Magiczna – środa 2 września godz. 18.00
Muzeum Lubelskie, Zamkowa 9

Leica Open Day – czwartek – piątek, 3-4 września, godz. 12.00 – 16.00
Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL, ul. Rynek 8

Szczegółowy program 7. edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie znaleźć można na stronie festiwalu.