Jak co roku jesienią zbliża się kolejna – już ósma edycja BEiKS Roadshow, organizowanego przez firmę BEiKS BiK Machulski. Impreza adresowana jest do praktyków – profesjonalistów z dziedzin takich jak film, video i fotografia. W tegorocznym roadshow będziemy mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania w cyfrowej produkcji filmowej i fotograficznej renomowanych producentów, m.in. Canon, Panasonic, Sony, Grass Valley, BlackMagicDesigne, Atomos, Libec, Miller i innych. Oczywiście podczas imprezy nie może zabraknąć monitorów EIZO.

BRS 2013 750x200

W imieniu organizatorów zapraszamy do odwiedzenia imprezy w najbardziej dogodnym terminie i lokalizacji:

Wstęp na pokazy będzie bezpłatny. Wymagana jest tylko rejestracja telefoniczna (pod nr 81 825 97 22) lub drogą elektroniczną.

rd (7)Oprócz aktualnej oferty sprzętu do produkcji wysokiej jakości filmów i zdjęć BEiKS zawsze stara się pokazać najświeższe nowości z branży. W tym roku będzie to technologia 4K do produkcji filmowej, która pojawiła się w ofercie prawie wszystkich znaczących producentów jako następny krok po HD i 2K. Wśród sprzętu pokazywanego podczas tegorocznego BEiKS Roadshow znajdą się m.in. kamery zdolne do nagrywania w 4K oraz urządzenia do ich postprodukcji . Na pokazach będzie można zobaczyć nie tylko najnowsze technologie ale również sprzęt do realizacji i produkcji w technologii SD i HD . Osoby pragnące rozpocząć emisję programu na żywo i w Internecie zostaną zapoznani z możliwościami technicznymi i praktycznymi do stworzenia takiej realizacji .

Podczas VIII-ej edycji BEiKS Roadshow do dyspozycji uczestników będą dwie sale. W jednej sali – edukacyjnej – odbywały się będą prezentacje, w drugiej – ekspozycyjnej – każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznać się ze sprzętem. Prezentacje prowadzone będą przy udziale przedstawicieli firm uczestniczących w przedsięwzięciu oraz pracowników firmy BEiKS. Szkolenia i pokaz sprzętu poprowadzą wykwalifikowane osoby z branży video-foto-film.

Ostatnim punktem programu będą warsztaty form dokumentalnych. Warsztat ma na celu przygotować słuchacza do stworzenia dzieła jakim jest autorski film. Warsztat dokumentalny przechodzi wielką transformację. Od czasów Dżigi Wiertowa i Roberta Flaherty’ego jesteśmy w procesie kształtowania nowego języka a myślenie o dramaturgii jest podstawową substancją twórczości w filmie dokumentalnym. Język obrazu i dźwięku ciągle wzbogaca się o nowe słowa ale forma pozostaje istotą wyrazu w filmie dokumentalnym. Nawet łapanie rzeczywistości musi mieć swoja formę. Dobra dokumentacja i szczęście jest sprzymierzeńcem udanej twórczości dokumentalisty.

Zaprezentowany warsztat jest nauką obserwacji, podejmowania właściwych decyzji, sztuką interpretacji rzeczywistości. Największym ograniczeniem jest wyobraźnia. To znakomita okazja by zmierzyć się z w własnym projektem i zaplanować go od początku do pełnej wizji jego realizacji. Zajęcia mają na celu inspirować jak również odkrywać warsztat filmowy krok po kroku. Warsztat jest dla każdego pod warunkiem, że posiada pasję, wrażliwość i wie czego chce.
Szczegółowy program prezentacji i warsztatów na stronie www.beiks.pl.

Tytułem zachęty zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z ubiegłorocznej edycji:

rd (21) rd (13) rd (9) rd (3) rd (2)rd (12)