Zapraszamy na dzień druku fotograficznego w studio Medikon – wykłady na temat druku zdjęć i pokazy najnowszych fotograficznych drukarek atramentowych EPSON, drukarek termosublimacyjnych DNP i monitorów graficznych EIZO już 6 lutego 2015 w godzinach 10:00-18:00 w studio pokazowym firmy Medikon, przy ul. Cyklamenów 7 w Warszawie.

szkola-druku-medikon-800

Entuzjaści fotografii oraz zawodowcy pracujący na co dzień z odbitkami fotograficznymi w punktach druku, studiach i laboratoriach fotograficznych, mogą tego dnia poznać i sprawdzić osobiście w praktyce najnowsze technologie uzyskiwania odbitek fotograficznych ze zdjęć cyfrowych. Do dyspozycji gości dostępne będą m.in.:

Przez cały dzień, oprócz drukarek i monitorów, na gości czekać będą eksperci Medikon, którzy podczas indywidualnych konsultacji odpowiedzą na pytania dotyczące druku fotografii, możliwości i obsługi urządzeń, zarządzania barwą i kalibracji monitora oraz pomogą w doborze odpowiedniej technologii do indywidualnych potrzeb. Goście będą mieli możliwość wydrukowania własnych fotografii na wybranych drukarkach i papierach SIHL Masterclass, Fomei Collection i FomeiJet.

Po południu przewidziane są pokazy i wykłady na temat drukowania fotografii i zarządzania barwą:

14:00-15:00 – alternatywa dla miniliaba – drukarki atramentowe EPSON i termosublimacyjne DNP

15:00-16:00 – drukarki dla fotografa – drukarki atramentowe EPSON A4/A3+

16:00-17:00 – monitory dla fotografa – monitory graficzne EIZO ColorEdge

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy.

Informacje o zapisach:

Koszt uczestnictwa: 0 PLN

Miejsce: Studio Medikon, Warszawa, ul. Cyklamenów 7

Czas: 6 luty 2015 (piątek), 10:00-18:00

Ilość miejsc na wykładach ograniczona. Obowiązują zapisy.

Zapisy: do 3 lutego 2015 pod adresem:

 

Organizator:

medikon-logo-800Organizatorem jest firma Medikon Polska Sp. z o.o. – dostawca najwyższej jakości rozwiązań do druku atramentowego, proofingu i zarządzania barwą, wyłączny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce, dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS, HARMAN by Hahnemühle i EPSON Signature Worthy, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego Mirage i ONYX, autoryzowany dealer systemu do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Digigraphie® by Epson oraz partner graficzny firm Epson, Canon, Eizo i X-Rite. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing, Medikon jest liderem na polskim rynku druku fotograficznego i fotorealistycznego, ciesząc się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń atramentowych i termosublimacyjnych do druku w małym formacie.

Prowadzący: Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska, ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą. Doświadczony grafik, fotograf i retuszer, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla drukujących fotografów i grafików. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.