Podczas nadchodzących targów na stoisku EIZO będzie można tradycyjnie zobaczyć pełną ofertę monitorów dedykowanych do edycji foto i video. Po raz pierwszy szerszej publiczności zademonstrowany zostanie model ColorEdge CG318 – K, który doskonale sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach związanych z postprodukcją video.

ColorEdge CG318-4K jest pierwszym modelem graficznym EIZO, który wyświetla obraz w standardzie DCI 4K (4096 x 2160), czyli w rozdzielczości 4 razy większej niż typowe full HD (1920 x 1080). Duże zagęszczenie pikseli sprawia, iż idealnie nadaje się do pracy z obrazami CGI 2D i 3D oraz efektami specjalnymi, a także do przeprowadzania kompozycji i korekcji kolorów. Monitor CG318-4K ma szeroką paletę barw  i wiernie odtwarza prawie całą przestrzeń kolorów DCI-P3, będącą standardem w przemyśle kina cyfrowego. Odtwarza również 100% przestrzeni kolorów Rec. 709, EBU i SMPTE-C, 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB oraz może pracować w popularnym standardzie sRGB. Jako jedyny wśród monitorów kierowanych na rynek broadcastowy EIZO ColorEdge CG318-K posiada wbudowany wysokiej jakości kalibrator. Pozwala on na kalibrację oraz STAŁĄ kontrolę parametrów wyświetlanego obrazu, bez nadzoru użytkownika. Dzięki tak szerokim możliwościom doskonale sprawdzi się w roli monitora referencyjnego, zastępując z powodzeniem konstrukcje stosowane w przemyśle filmowym, których ceny kilkukrotnie przewyższają cenę tego modelu.

Na stoisku Alstor będzie można zobaczyć również inne bardzo ciekawe produkty. Przede wszystkim zaprezentowana zostanie pełna gama produktów firmy Datacolor: urządzenia umożliwiające kalibrację monitorów i telewizorów z popularnej linii Spyder™, patche kolorystyczne ułatwiające edycję wykonanych zdjęć oraz tablice referencyjne do korekcji ostrości obiektywów.

Kolejną nowością, którą zaprezentuje Alstor są dyski twarde i urządzenia pamięci masowej firmy G-Technology. Jedną z ciekawostek będzie rozwiązanie DAS G-SPEED. To zewnętrzna pamięć masowa z 4 kieszeniami na dyski i dwoma interfejsami Thunderbolt 2. G-SPEED został zoptymalizowany pod kątem przesyłania materiałów wideo, dzięki czemu oferuje bardzo dużą wydajność, niezbędną wszędzie tam, gdzie tworzy się materiały dla rynku mediów i rozrywki. Łączy bezpieczeństwo przechowywania danych, mobilność (dzięki kompaktowej obudowie) oraz szybkość i wszechstronność.

Po raz kolejny podczas targów EIZO Polska zaprasza na cykl prezentacji z serii „Kolory pod kontrolą”. Do udziału zaproszeni zostali artyści i profesjonaliści z różnych dziedzin – grafiki, fotografii i video. W tym roku myślą przewodnią jest: „4K (R) EWOLUCJA”. Szczegółowe informacje i harmonogram znaleźć można wkrótce na stronie: www.kolorypodkontrola.pl

Zapraszamy na stoisko EIZO / Datacolor / G-Technology / iCorner