Na targach Film Video Foto stoisku EIZO jak zwykle będzie można zobaczyć pełną linię monitorów graficznych z kalibracją sprzętową dedykowanych do obróbki fotografii i postprodukcji video. Ciekawostką będzie pierwszy model HDR tego producenta. ColorEdge CG3145 Prominence to monitor z matrycą LED, który dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań opracowanych przez EIZO może wyświetlić bezwzględną czerń, co do tej pory było możliwe tylko w monitorach OLED. Odwiedzający targi będą się mogli przekonać, czy jest to zgodne z prawdą, czy chwyt marketingowy.

Model Prominence dedykowany jest do zaawansowanej korekcji kolorystycznych materiałów video. Posiada szereg funkcji, które ułatwiają pracę kolorystom. Np. Luminance Warning (PQ Clipping) pokazuje obszary ekranu, które mają poziom jasności wyższy niż aktualnie ustawiona wartość. W trybie Gamut Warning monitor wykrywa obszary obrazu Rec. 2020, których nie da się odtworzyć w standardzie Rec. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Z kolei tryb Rec. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy Rec. 2020 w przestrzeni kolorów Rec. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

To pierwszy monitor referencyjny HDR, który eliminuje ograniczenia występujące w innych technologiach HDR. Obsługuje zarówno krzywą gamma HLG, jak i krzywą gamma PQ, dzięki czemu potrafi wyświetlać obrazy w sposób zbliżony do percepcji ludzkiego oka. Użytkownicy mogą przełączyć się do trybów pracy, odpowiadających różnym standardom obowiązującym w branży filmowej i telewizyjnej: REC2020, REC709, DCI, PQ_REC2100, PQ_REC709, PQ_DCI, HLG_REC2100 oraz Calibration.

Z uwagi, iż Alstor będący dystrybutorem marki EIZO w Polsce od marca zajął się sprzedażą tabletów piórkowych Wacom, na stoisku nie zabraknie również produktów z tej linii. Zaprezentowane zostaną między innymi zestawy do edycji dla profesjonalnych fotografów, w skład których wchodzą: monitor graficzny, tablet piórkowy i oprogramowanie do edycji fotografii stanowiące idealne i komplementarne rozwiązania do efektywnej i przewidywalnej edycji zdjęć. Kupując zestaw, użytkownik otrzymuje gotowe rozwiązanie, gwarantujące, że jego elementy będą ze sobą współpracować bez przeszkód. Całość proponowana będzie w atrakcyjnej targowej cenie niższej od cen poszczególnych produktów kupowanych oddzielnie.

W skład podstawowego zestawu wchodzi monitor EIZO ColorEdge CG2420, oprogramowanie Phase One Capture One 11 i tablet Wacom Intuos Pro M. 24-calowy CG2420 to doskonały monitor z matrycą IPS. W kompaktowej obudowie zintegrowany jest kalibrator pozwalający dokonać precyzyjne pomiary wyświetlanych kolorów. Po wstępnej kalibracji monitor nie wymaga praktycznie nadzoru, czujnik wykonuje kalibrację zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, tak więc jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują zaawansowaną wiedzą techniczną lub nie chcą tracić czasu na czynności nie związane bezpośrednio z ich pracą. Dołączony do zestawu tablet Intuos Pro zapewnia szereg funkcji, które ułatwiają i przyspieszają prace edycyjne. Tablet graficzny powinien stanowić podstawowe narzędzie fotografa – realnie rzecz biorąc prace nad postprodukcją zajmują więcej czasu niż samo fotografowanie. Korzystanie z piórka jest bardziej intuicyjne i ergonomiczne niż w przypadku myszki, tak więc użytkownik nie odczuwa tak uciążliwości nawet po wielogodzinnej pracy.

W skład zestawu zaawansowanego wchodzi monitor EIZO ColorEdge CG277 oprogramowanie CaptureOne i Wacom Mobile Studio. Mobile Studio to w zasadzie dużej mocy komputer ze zintegrowanym tabletem graficznym, który jest w stanie sprostać wymaganiom najbardziej zaawansowanych aplikacji graficznych. Proponowany zestaw stanowi całość, która w warunkach studyjnych stanowi kompletne rozwiązanie do edycji dla bardzo wymagających użytkowników: wysokiej jakości monitor, doskonały tablet graficzny, wydajny engine i niezawodne oprogramowanie. Dodatkowo w warunkach plenerowych tablet może być wykorzystywany jako komputer przenośny. Ekran jest w stanie wygenerować obraz z rozdzielczością 4K, co daje dużą szczegółowość obrazu, a naturalne  kolory zapewnia szerokogamutowa matryca odzwierciedlająca 94% kolorów z przestrzeni Adobe RGB. Całości dopełnia nowe piórko Wacom Pro Pen 2.

Dodawane do obu zestawów oprogramowanie Capture One 11 stanowi świetną alternatywę dla produktów Adobe, takich jak Lightroom czy Aperture oferując podobne funkcjonalności: katalogowanie, edycję i obróbkę plików RAW. Współpracuje z najpopularniejszymi markami aparatów, takimi jak Canon, Fuji, Nikon, Olympus, Pentax i innymi. Narzędzia z szeregiem przydatnych funkcji, takich jak zmiana odcienia skóry, konwersja kolorów, korekta detali i inne są efektywne i intuicyjne. W odróżnieniu od konkurencji, oprogramowanie nie jest sprzedawane w modelu chmurowym, którego nie akceptuje wielu fotografów „starszej daty”. Gdy rozwijana jest nowa wersja, użytkownik może zakupić upgrade lub pozostać przy tymczasowej wersji oprogramowania.

Wzorem lat ubiegłych na stoisku EIZO na targach Film Video Foto zostanie wybudowana zostanie scena, na której przez cały czas trwania targów odbywać się będą wystąpienia specjalistów z dziedziny fotografii i edycji związanych m.in. z markami EIZO, Epson, Olympus i Wacom. Wśród zaproszonych gości będą: Jacek Bonecki, Marcin Dobas, Jakub Kaźmierczyk, Arcadius Mauritz, Michał Mrozek, Tomasz Tomaszewski i inni.

EIZO tradycyjnie zaprasza na prezentacje z cyklu „Kolory pod kontrolą”, organizowane w tym roku wraz z firmami Epson, Wacom i Fotograficznym Programem bez Nazwy. Zaprezentowany zostanie podstawowy workflow fotograficzny na przykładzie fotografii portretowej.

Na uczestników targów czeka specjalna promocja!