EIZO zostało Partnerem konferencji VAFA 2014 – Visual Art Film Animation. VAFA 2014 to miejsce spotkania twórców i entuzjastów animacji, sposób na inspiracje i poszerzenie posiadanej wiedzy, świetna metoda na pozyskanie nowych znajomości i kontaktów biznesowych, a także pokazanie szerszej publiczności tego, co dzieje się w świecie animacji.

VAFA from IT MEDIA on Vimeo.

W ramach konferencji będzie przeprowadzonych 20 prelekcji-pokazów. Każda jest realizowana tylko raz i przypisana do jednej z poniższych ścieżek tematycznych:

Animacja w praktyce – Będzie ona dotyczyć zagadnień związanych z metodami pracy twórców animacji na co dzień. Tu tematem zasadniczym będzie ujęcie praktyczne i warsztatowe modelowania, koloru, kompozycji, światła czy warsztatu aktorskiego w animacji. Doświadczeni i uznani specjaliści odpowiedzą na pytanie jak to jest zrobione, opierając się na konkretnych projektach.

Wielka animacja – Ten blok tematyczny poświęcamy przedstawicielom, pomysłodawcom i twórcom złożonych projektów animowanych, w tym filmów kinowych. Dzięki udziałowi w tych prelekcjach zyskacie nowe spojrzenie na to, co jest realizowane i jak na rynku polskim i międzynarodowym.

Innowacyjność w animacji – Kreatywne  i odmienne podejście do tematu i możliwości  animacji będzie tu głównym zagadnieniem. W ramach tej ścieżki tematycznej pokażemy najbardziej nowatorskie projekty animacji ostatnich lat.

Dookoła animacji – Animacja jest współczesnym medium przekazu, które idealnie odnajduje się w zmieniającym się runku technologii i komunikacji. Tu naszym celem będzie pokazanie różnorodności form animacji i ich elastyczności. Projekt animowany zostanie zestawiony ze światem komiksu, gry, animacji mobilnej czy reklamy.

VAFA to nie tylko prelekcje i wystąpienia konferencyjne. W ramach VAFA 2014 przygotowana została elektroniczna wystawa najlepszych polskich rysowników. Każdy z nich na cele wystawy udostępni od 50 -100 swoich prac, tak, by mogły być wyświetlone na dużych formatach ekranów telewizyjnych. W czasie trwania VAFY zostaną też przygotowane punkty targowe i wystawiennicze. Najnowsze tytuły zaprezentują wydawcy związani z tematem m.in. komiksu i animacji, nie pomijając wydań cyfrowych. Będzie też można zobaczyć liczne pokazy filmowe i wziąć udział w wieczornym, nieformalnym spotkaniu w klubie konferencji VAFA.

Dodatkowo, w ostatnim tygodniu maja, już po konferencji VAFA organizator – firm IT Media przygotowała dla uczestników chcących odbyć dodatkowe, praktyczne zajęcia tzw. warsztaty techniczne. Będą one realizowane w salach naszego Ośrodka Szkoleniowego IT Media. Dostępnych jest kilka ciekawych tematów z dziedziny animacji, programów graficznych 2D oraz 3D. Ilość miejsc na warsztatach technicznych ograniczona. Będą nas Państwo mogli spotkać również tam.

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na stronie: www.vafa.pl