Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę w siedzibie RSF Galeria Nierzeczywista, Rzeszów, ul. Matejki 10. Uczestnicy wezmą udział w prezentacji znanego i cenionego sprzętu studyjnego Fomei oraz znakomitych monitorów EIZO dedykowanych dla fotografów i grafików.

Część poświęcona EIZO będzie obejmowała:

•             Informacje wprowadzające o produktach EIZO do zastosowań w fotografii

•             Kalibracja i tworzenie profili monitorów EIZO

•             Zarządzanie kolorem w fotografii

Dodatkowo, podczas spotkania uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się praktycznie z wybranymi monitorami dedykowanymi zarówno dla amatorów, jak i osób zajmujących się fotografowaniem w sposób profesjonalny.

Warsztaty Fomei będą obejmowały następujące zagadnienia:

•             Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia studyjnego FOMEI

•             Co jest ważne przy wyborze studyjnej lampy błyskowej?

•             Jak używać sprzęt, aby efektywnie go wykorzystać?

•             Dlaczego tak ważna jest powtarzalność temperatury barwowej i mocy błysku?

•             Nowe i nietypowe funkcje lamp studyjnych.

•             Fotografia z jednym źródłem światła – fakty i mity.

•             Oświetlenie plenerowe zasilacze i generatory – różnice, wady i zalety obu rozwiązań.

W tej części uczestnicy w czasie praktycznych zajęć z modelkami dowiedzą się, jak kreatywnie wykorzystać oświetlenie studyjne, jak fotografować w plenerze bez prądu oraz poznają innowacyjne funkcje przyspieszające pracę. Do dyspozycji będzie oświetlenie studyjne zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących (błyskowe i światła ciągłego) oraz rozwiązania do fotografowania w plenerze.

Część studyjną warsztatów poprowadzi znany rzeszowski fotograf Michał Drozd.

Michał Drozd.

Zawodowy fotograf (dyplom czeladniczy w 1985), początkowo laborant, później fotograf zakładowy (m.in. Atelier Turaj). Był członkiem i założycielem akademickiej grupy twórczej Agat działającej w studenckim klubie Politechniki Rzeszowskiej Plus. Wychowanek rzeszowskich fotografików Jerzego Wygody i Janusza Witowicza. Fotoreporter żużla w latach 1989–1995. Od 1993 uprawia fotografię reklamową. Od 1985 działa w Rzeszowskim Towarzystwie Fotograficznym. Uczestnik ponad 60 wystaw zbiorowych w kraju i poza granicami. Ma w dorobku ponad 25 wystaw indywidualnych, m.in. 1989: „Punkty widzenia” – Rzeszowskie Towarzystwo Fotograficzne; 1990: „Żużel” – EMPiK, Rzeszów; 2001: The Polish Museum of America, Chicago (2001); 2002: Galeria Fotoklubu Nyiregyhaza (Węgry); 2004: Bilderhaus Bornemann, Lubeka (Niemcy); 2006: 20-lecie pracy twórczej – Stara Drukarnia, Rzeszów; 2008: Filharmonia Rzeszowska; 2012: Europejska Galeria Sztuki Millenium Hall, Rzeszów; 2013: „Fotografia dobrowolna” – Teatr im. W. Siemaszkowej, Rzeszów. Laureat wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, m.in. dyplomu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych za twórczość artystyczną na Biennale Polskiej Fotografii Artystycznej (Świdnica 1990); II Nagrody konkursu „Różne Oblicza Portretu” (Rybnik 1996); Złotego Medalu i tytułu Mistrza Polski Fotografii Studyjnej (Warszawa 2000); Srebrnego Szkła w kategorii „Muzyka” i Brązowego Szkła w kategorii „Portret” Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Polski (Olsztyn 2005); Grand Prix Biennale Plakatu Fotograficznego (Płock 2006); Nagrody Stasysa Eidrigevičiusa konkursu „Portret” (Trzcianka 2006). Zajmuje się także kształceniem młodych fotografików. Mieszka w Rzeszowie.

Warsztaty są bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rejestrację na stronie:

•Grupa I, godz. 10-13 – http://eepurl.com/Osh7z

•Grupa II, godz. 14-17 – http://eepurl.com/Q23Kj

Uczestnicy warsztatów będą mogli nabyć wybrane modele monitorów EIZO w promocyjnych cenach.