Poniżej kilka przydatnych informacji, na jakie rzeczy i funkcje zwrócić uwagę dokonując wyboru monitora do szeroko pojętych zastosowań biurowych.

Korporacje

W środowiskach korporacyjnych głównymi używanymi aplikacjami są arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu, aplikacje bazodanowe i wszelkiego typu komunikatory. W zastosowaniach tych nie ma wymogu idealnego odwzorowania koloru czy krótkiego czasu reakcji matrycy.

Przy wyborze monitora do zastosowań korporacyjnych należy szczególnie zwrócić uwagę na:

 

Centra finansowo-operacyjne

 

W tych zastosowaniach priorytetem  jest najwyższy stopień niezawodności monitorów. Monitory są tu głównie wykorzystywane na stanowiskach menedżerskich zarządzania operacjami finansowymi, jak również na stanowiskach kontrolujących procesy produkcyjne czy technologiczne. Każda przerwa w pracy to realne straty finansowe lub zagrożenie zakłóceniami przebiegu procesów produkcyjnych np. w energetyce, w przemyśle paliw płynnych i innych.

Przy wyborze monitorów do zastosowań w centrach finansowo – operacyjnych ważna jest:

 

Biuro w domu

Praca zdalna stała się codziennością, spędzamy przy monitorze co najmniej osiem godzin dziennie. Gdy byliśmy w biurach, nasza uwaga nie była aż tak skupiona na ekranie monitora czy laptopa – rozmawialiśmy ze współpracownikami, spotykaliśmy się na naradach, uczestniczyliśmy w konferencjach czy odwiedzaliśmy klientów.  Obecnie całe nasze biznesowe życie toczy się za pośrednictwem ekranu monitora, dlatego tak ważne jest, by jego jakość nie pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba też pamiętać, że monitor będzie miał szersze zastosowanie i nie będziemy go używać tylko do aplikacji biurowych.

Wybierając monitor do domu warto wziąć pod uwagę następujące cechy:

 

Główne zalety monitorów FlexScan

Wysoki komfort pracy zapewniający ochronę oczu i redukujący zmęczenie zapewnia zwiększenie wydajności pracowników. Mają na to wpływ następujące czynniki:

Screen InStyle to autorskie oprogramowanie EIZO, które powstało z myślą o zarządzaniu konfiguracjami wielomonitorowymi, ale przydatne jest również w obsłudze jednego monitora. Oferuje wachlarz funkcji i ustawień, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości modeli z serii FlexScan. Więcej

Zastanawiasz się jaki monitor wybrać? Skontaktuj się z nami lub z którymś z naszych Partnerów Handlowych.