Systemy optymalizacji obrazu

DuraVision EVS1VX i EVS1VS dowodzą, że optymalizacja obrazu wcale nie musi odbywać się tylko wewnątrz monitora. Oba urządzenia wyraźnie poprawiają widoczność nagrań z kamer monitoringu, umożliwiając też serwisowanie infrastruktury i analizę obrazu w czasie rzeczywistym.

Poprawa widoczności obrazu

Możliwość wzrokowej weryfikacji obrazów z monitoringu – zarówno nagranych, jak i wyświetlanych na żywo – ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu przestępczości, monitorowaniu infrastruktury, wykrywaniu defektów, analizowaniu obrazów do celów naukowych itp. Czasami jednak zdarza się, że obraz wideo nie jest dobrze widoczny z powodu czynników będących poza kontrolą operatora. To z kolei przekłada się na zwiększone ryzyko popełnienia błędów ludzkich i mniejszą skuteczność. Łącząc się przez port HDMI z kamerą, nagrywarką lub innym urządzeniem przesyłającym wideo, modele DuraVision EVS1VX i EVS1VS przetwarzają obraz w taki sposób, aby poprawić jego widoczność i ułatwić analizę obrazu w systemach wspieranych sztuczną inteligencją.

Technologia Visibility Optimizer

Modele DuraVision EVS1VX i EVS1VS wykorzystują zaawansowane technologie EIZO (odpowiednio Visibility Optimizer X i Visibility Optimizer), które analizują i dopasowują obraz piksel po pikselu w czasie rzeczywistym, nie ingerując przy tym w dane źródłowe. Rozpoznają słabo widoczne obszary obrazu (ciemne, zamglone itp.) i dopasowują jasność każdego piksela z osobna, aby łatwiej było dostrzec detale sceny. Przydaje się to nie tylko przy oglądaniu monitoringu w nocy lub w mgliste dni, ale także do wykrywania pęknięć na powierzchniach takich jak beton.

Obszary zastosowań

Monitorowanie portów
Inspekcja tuneli
Ochrona lotnisk
Monitorowanie ruchu kolejowego
Kontrola granic

Masz pytania?

Z przyjemnością pomożemy Ci dobrać urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim środowisku.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami