Transport morski

Niezawodne monitory do transportu morskiego

W transporcie morskim wykorzystuje się wiele rozmaitych urządzeń, dlatego monitory używane na statkach muszą spełniać bardzo ścisłe wymagania techniczne. Szczególnie duże znaczenie ma wierność odwzorowania kolorów, wysoka rozdzielczość obrazu, wytrzymałość i niezawodność.

W serii DuraVision znajdują się modele zaprojektowane z myślą o nieprzerwanej pracy w miejscach takich jak mostek kapitański czy sterownia statku. Mogą działać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, wyświetlając jedną lub więcej potrzebnych aplikacji w zależności od wybranej przekątnej ekranu.

Wysoka jakość obrazu

Monitory DuraVision odznaczają się doskonałą jakością obrazu, którą zawdzięczają komponentom najwyżej próby oraz innowacyjnym technikom produkcji, m.in. technologii optical bonding. Panel LCD zapewnia wyraźny obraz pod każdym kątem, a specjalna antyodblaskowa powłoka pomaga dbać o oczy.

Niezwykła wytrzymałość

Modele DuraVision doskonale nadają się do użytku w ciężkich morskich warunkach. Spełniają wymagania dotyczące pracy w określonych temperaturach, wilgotności oraz poziomie wibracji sprecyzowane w międzynarodowej normie IEC 60945 dla standardowych urządzeń nawigacyjnych i radiokomunikacyjnych wykorzystywanych w transporcie morskim. Są również odpowiednie do systemów ECDIS i obsługi radarów.

Niezawodność na najwyższym poziomie

EIZO nie tylko dba o wysoki standard materiałów, z których powstają monitory, ale też kładzie szczególny nacisk na proces zapewniania jakości. Na każdym etapie produkcji przeprowadzane są drobiazgowe kontrole i – jeśli okaże się to konieczne – poprawki. Zamiast sprawdzać losowe egzemplarze na wyrywki, EIZO kalibruje i testuje każdy monitor zanim wyruszy on w drogę do klienta. Dzięki temu modele DuraVision odznaczają się rewelacyjną trwałością i niezawodnością, nawet podczas nieprzerwanej pracy w sterowniach i na mostkach kapitańskich.

Zalety monitorów EIZO do transportu morskiego

  • Przeznaczone do pracy na mostkach kapitańskich i w sterowniach
  • Szeroki zakres regulacji jasności
  • Przystosowane do pracy 24/7
  • Certyfikowane pod kątem transportu morskiego
  • Długi cykl życia i niskie koszty TCO
  • Niezawodność i bezawaryjność
  • Obszary zastosowań: nawigacja (ECDIS, radary), monitorowanie i sterowanie (automatyzacja)
  • Technologia optical bonding poprawiająca widoczność obrazu i wytrzymałość panelu