Monitory graficzne ColorEdge

ColorEdge to synonim niezawodności, precyzji i wiernego odwzorowania kolorów. Na monitorach graficznych z serii ColorEdge polegają rzesze profesjonalistów na całym świecie.

Zobacz wszystkie monitory graficzne

Pracuj z najlepszymi. Pracuj z EIZO.

Nieważne, czy edytujesz zdjęcia czy filmy, tworzysz grafikę czy ilustracje, drukujesz wyrafinowaną sztukę czy reklamową broszurę. We wszystkich przypadkach potrzebujesz niezawodnego monitora, który wyświetla obraz precyzyjnie i bez przekłamań. Innymi słowy: potrzebujesz monitora ColorEdge od EIZO.

Mogłoby się wydawać, że rola monitora jest bajecznie prosta. Chodzi przecież tylko o wyświetlenie treści zapisanej w pliku. Jednak wcale nie jest to takie oczywiste, a już zwłaszcza w wymagającej branży kreatywnej, która stawia szczególnie wysokie wymagania.

Aby monitor graficzny dobrze spełniał swoje zadanie, potrzebne są trzy rzeczy.

Odpowiedni sprzęt.

Monitory ColorEdge zapewniają szeroki gamut oraz głębię kolorów. Dzięki bezstratnej kalibracji sprzętowej masz gwarancję, że wyświetlane obrazy będą wyglądać tak samo dziś, jak i za 5 lat.

Odpowiednie ustawienia.

Przed opuszczeniem fabryki każdy monitor ColorEdge poddawany jest starannej kalibracji. Tylko wykonanie dokładnych pomiarów panelu i wyregulowanie jego parametrów pozwala osiągnąć jednolitą reprodukcję obrazu, z której słyną monitory ColorEdge. Korzystając z łatwego w obsłudze oprogramowania ColorNavigator, z łatwością przeprowadzisz regularną kalibrację i stworzysz własne profile kalibracji.

Producent, który wie, co robi.

Wiemy, czego potrzebują nasi użytkownicy, i z ich pomocą wciąż doskonalimy nasze monitory graficzne. Bazując na rozległej wiedzy i doświadczeniu, z pasją projektujemy kompleksowe rozwiązania będące idealnym połączeniem sprzętu i oprogramowania. Dzięki 5-letniej gwarancji obejmującej wsparcie techniczne i usługę wymiany monitora na miejscu masz pewność, że nawet w razie awarii nie grozi Ci przestój w pracy.

Jako artysta, grafik, fotograf czy filmowiec, nie chcesz tracić czasu na walkę ze sprzętem ani martwić się, czy kolory wyświetlane na ekranie nie są przypadkiem przekłamane. Pracując na monitorze ColorEdge, możesz z czystym sumieniem skupić całą uwagę i energię na procesie twórczym.

Zalety graficznych monitorów EIZO

Szeroki gamut i wysoka precyzja

Aby odwzorować całe spektrum kolorów osiągalne dla nowoczesnych aparatów i kamer wideo, potrzebujesz monitora z jak najszerszą przestrzenią barwną. Inaczej nie będziesz w stanie zobaczyć i odpowiednio edytować nasyconych odcieni zapisanych w pliku z obrazem. Panele IPS stosowane w monitorach ColorEdge odwzorowują przestrzenie barwne takie jak AdobeRGB (do wyświetlania zdjęć) i CMYK ISO-Coated V2 (pod kątem druku). Dzięki temu potrafią odtworzyć pełne spektrum kolorów z nowoczesnych aparatów i kamer bez żadnych luk ani przekłamań.

Prosta, szybka i bezstratna kalibracja

Aby mieć pewność, że parametry wyświetlania obrazu nie zmieniają się z upływem czasu, niezbędna jest regularna kalibracja. Monitory ColorEdge stosują w tym celu bezstratną kalibrację sprzętową. W przeciwieństwie do kalibracji oprogramowaniem, która może powodować utratę jakości, w ramach kalibracji sprzętowej nie tylko tworzony jest profil korekcji dla karty graficznej, ale także kalibrowana jest tabela LUT monitora. Korzystając z darmowego, prostego w obsłudze oprogramowania ColorNavigator, można łatwo i bezstratnie skalibrować każdy monitor ColorEdge.

Skalibrowany i gotowy do pracy

Monitory ColorEdge poddaje się indywidualnym pomiarom i fabrycznej regulacji, sprawdzając i dopasowując krzywą gamma dla kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego. Dzięki temu każdy egzemplarz jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Użytkownik ma do dyspozycji predefiniowane tryby pracy ze skonfigurowanymi parametrami, a regularna, powtarzana okresowo kalibracja za pomocą oprogramowania ColorNavigator przebiega szybko i sprawnie.

Długi cykl życia

EIZO czuwa nad całym procesem produkcji, od etapu badawczo-rozwojowego aż po kontrolę jakości. Wszystkie monitory powstają we własnej fabryce producenta przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu EIZO może oferować aż 5-letnią gwarancję na modele z serii ColorEdge – trzy lata dłużej niż typowe gwarancje na monitory graficzne. Tak długi okres gwarancyjny oznacza, że pomimo wyższej ceny początkowej całkowity koszt posiadania (TCO) jest niższy, a klient nie musi płacić za naprawy i serwisowanie.

Wybierz swoją dziedzinę

Fotografia, edycja zdjęć, retusz

Wierna reprodukcja plików źródłowych

Edycja wideo, postprodukcja, color grading

Głęboka czerń, płynne przejścia tonalne, idealne kolory

Druk zwykły i artystyczny

Softproofing i prepress z wysoką precyzją i wiernością odwzorowania barw

Design, sztuka, ilustratorstwo

Żywe kolory zgodne z branżowymi standardami

Branża tekstylna i modowa

Precyzja w pozyskiwaniu tkanin i projektowaniu ubrań

Rzeczywistość wirtualna, symulacje, CGI

Wysoka rozdzielczość i wierność kolorów

Program Ambasadorów ColorEdge

W 2015 roku EIZO stworzyło program ambasadorski ColorEdge promujący profesjonalnych fotografów, projektantów, filmowców oraz ludzi kreatywnych, którzy swoją pracą inspirują i edukują artystów na całym świecie. Wszyscy ambasadorzy EIZO są zadowolonymi użytkownikami monitorów ColorEdge.

Dowiedz się więcej

Case studies

Zobacz, kto i dlaczego używa monitorów EIZO

Przeglądaj