Komfortowy odczyt badań z technologią Work-and-Flow

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

Rosnąca liczba badań wykonywanych metodami cyfrowymi sprawia, że radiolodzy muszą przeglądać coraz więcej obrazów na ekranie zamiast na papierze. Monitory medyczne RadiForce znacznie upraszczają im pracę, oferując szereg funkcji i akcesoriów usprawniających odczyt badań, zmniejszających zmęczenie oczu i nie tylko.

Autorska technologia EIZO Work-and-Flow powstała specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby z niej korzystać, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Dodatkowe okno

Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów diagnostycznych, danych pacjenta itp.

Praca bez barier

Dzięki funkcji Switch-and-Go przełączanie USB odbywa się wewnątrz monitora. Lekarz może więc obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury, co przydaje się zwłaszcza w konfiguracjach z dwoma monitorami lub komputerami, jak również w konfiguracjach z jednym monitorem wyświetlającym na zmianę dwa źródła sygnału.

Zaznaczanie wybranych obszarów

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Lepsza widoczność detali z funkcją Instant Backlight Booster

Funkcja Instant Backlight Booster polega na tymczasowym podwyższeniu jasności obrazu do wartości maksymalnej, aby poprawić widoczność szczegółów obrazu. Korzystając ze skrótu klawiszowego, użytkownik może włączyć tę funkcję dla kilku monitorów jednocześnie – dzięki temu wszystkie ekrany będą wyświetlane z taką samą, podwyższoną jasnością.

Wybór trybu wyświetlania pod kątem modalności

Funkcja Manual Mode Switch pozwala jednym kliknięciem myszy wybrać tryb wyświetlania odpowiedni do oglądania konkretnego rodzaju badań, np. radiografii komputerowej (CR), tomografii komputerowej czy endoskopii. Zmiana trybu nie wymaga rekalibracji monitora.

Ponadto każdy tryb można skonfigurować tak, by włączał się automatycznie dla danej aplikacji. Służy do tego funkcja Auto Mode Switch.

Automatyczne obracanie obrazu

Bazując na wbudowanym czujniku grawitacji monitora, funkcja Image Rotation Plus automatycznie przełącza wyświetlany obraz w pionie i w poziomie w zależności od orientacji ekranu. Pozwala to optymalnie wykorzystać obszar roboczy niezależnie od formatu oglądanych badań.

Lepsza koncentracja

Podczas oglądania badań na monitorze diagnostycznym jasne światło emitowane przez ekran drugiego monitora może rozpraszać i męczyć wzrok. Funkcja Auto Brightness Switch automatycznie obniża jasność podłączonego monitora FlexScan EV po przesunięciu kursora myszki poza ekran. Dzięki temu radiologowi łatwiej jest skupić się na obrazach medycznych wyświetlanych na głównym ekranie, a nieużywany w tym czasie monitor pobiera mniej prądu.

Wygodniejsza obsługa myszki

Funkcja Mouse Pointer Utility pozwala swobodnie poruszać kursorem między ekranami, eliminując ograniczenia występujące zazwyczaj w konfiguracjach wielomonitorowych – nawet, gdy używane ekrany różnią się wielkością. Co więcej, kursor może przemieszczać się także między najbardziej oddalonymi krawędziami ekranów. Oznacza to, że kursor przesunięty poza lewą krawędź monitora stojącego po lewej stronie pojawi się przy prawej krawędzi monitora stojącego po prawej stronie. W razie potrzeby kursor można zlokalizować, używając skrótu klawiszowego, lub zresetować jego położenie tak, by pojawił się na środku ekranu.

Choć z początku różnica może się wydawać nieodczuwalna, na dłuższą metą stosowanie tej funkcji znacznie skraca czas poświęcany na nawigację myszką.

Swobodnie poruszaj kursorem między ekranami o różnej wielkości
Przemieszczaj kursor między skrajnymi krawędziami ekranów
Łatwo zlokalizuj kursor
Zresetuj położenie kursora, by znalazł się na środku ekranu

Kompatybilność funkcji Work-and-Flow z monitorami RadiForce

 RX1270RX660
MX315W
RX370RX270GX560RX560
RX250
MX216
MX217
MX243WGX340
GX240
MX242W
MX194
Hide-and-SeekTakTakTak
Switch-and-GoTakTakTakTakTak
Point-and-FocusTakTakTakTakTakTakTak
Instant Backlight BoosterTakTakTak
Manual Mode Switch
Auto Mode Switch
TakTakTakTakTakTakTakTakTak
Image Rotation PlusTakTakTakTakTak
Auto Brightness SwitchTakTakTakTakTakTakTakTakTak
Mouse Pointer UtilityTakTakTakTakTakTakTakTakTak

Monitory MS236WT-A i MS236WT są kompatybilne wyłącznie z funkcją Mouse Pointer Utility.

Ulga dla oczu radiologa

Mocowana z tyłu monitora lampa RadiLight subtelnie oświetla ścianę znajdującą się za ekranem, nie zakłócając typowego, przygaszonego oświetlenia panującego w pomieszczeniach diagnostycznych. Takie rozwiązanie zmniejsza kontrast między ścianą a monitorem, zapobiegając zmęczeniu wzroku, ale nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu.

Dowiedz się więcej o RadiLight

Lampa RadiLight