ColorEdge CS2400S

24,1″ (61,1 cm) | 1920 x 1200 (16:10) | IPS

Monitor graficzny nowej generacji oferujący przekątną 24,1″, rozdzielczość 1920 x 1200 i odwzorowanie 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Idealny wybór dla fotografów, filmowców, ilustratorów i projektantów.

ColorEdge CS2400S

Doskonała jakość obrazu

Tworzenie jasnych, wysokokontrastowych monitorów wymaga kompleksowego podejścia. Wciąż rozwijamy naszą technologię wyświetlania obrazu, używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów i starannie kalibrujemy każdy monitor na etapie produkcji. Dzięki temu reprodukcja obrazu na monitorach EIZO nie ma sobie równych.

Panel IPS wysokiej jakości

CS2400S ma rozdzielczość 1920 x 1200, wysoki współczynnik kontrastu 1350:1 i poziom jasności 410 cd/m². Monitor wykorzystuje szerokogamutowy panel IPS z kątami widzenia 178°, dzięki którym ekran może oglądać kilka osób naraz, bez widocznych zmian kolorów i kontrastu.

Szeroki gamut idealny do wyświetlania obrazów RAW

CS2400S to idealny monitor dla osób, które pracują z obrazami RAW lub Adobe RGB – oddaje aż 99% przestrzeni barwnej Adobe RGB. Dzięki temu zdjęcia uchwycone w formacie RAW i przekonwertowane do przestrzeni Adobe RGB będą wyświetlały się prawidłowo. Głęboki błękit nieba czy żywa zieleń lasu zostaną odwzorowane w sposób nieosiągalny dla monitorów korzystających z przestrzeni sRGB. Oprócz tego CS2400S oddaje niemal całą przestrzeń CMYK (np. ISO Coated i U.S. Web Coated), co pozwala sprawdzić docelowy wygląd odbitek przed wydrukiem.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 16-bitowej

CS2400S wykorzystuje 16-bitową tabelę LUT (Look-up Table), umożliwiającą przesyłanie 10-bitowej informacji o kolorze. Dzięki temu monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard odcieni jednocześnie, co zapewnia płynne przejścia tonalne i eliminuje niepożądane zjawiska takie jak pasmowanie (banding).

Fabryczna kalibracja ustawień

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. W tym celu mierzy się wartości gamma dla kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzysta z 16-bitowej tabeli LUT monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

Jednolity obraz na całej powierzchni ekranu

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, CS2400S wyposażono w technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Szybka kalibracja sprzętowa

Wraz z upływem czasu monitory tracą zdolność prawidłowego wyświetlania kolorów, ciemniejąc lub zmieniając odcienie. W związku z tym niezbędna jest ich regularna kalibracja. Wszystkie modele z serii ColorEdge oferują funkcję bezstratnej kalibracji sprzętowej. W przeciwieństwie do kalibracji za pomocą oprogramowania, która może spowodować utratę jakości, kalibracja sprzętowa nie tylko generuje profil dla karty graficznej, ale również dopasowuje tabelę LUT.

Autorskie oprogramowanie EIZO do kalibracji i zarządzania kolorem

Oprogramowanie ColorNavigator 7 służy do kalibracji i kontroli jakości monitorów graficznych ColorEdge. Przeprowadza kalibrację sprzętową, wykorzystując tabelę LUT monitora, aby osiągnąć większą precyzję i płynniejsze przejścia tonalne niż w przypadku kalibracji oprogramowaniem.

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 7

 

Oprogramowanie Quick Color Match zapewnia zgodność kolorów, automatycznie dobierając ustawienia monitora EIZO, programu do retuszu oraz drukarki. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz w oknie programu – resztę Quick Color Match zrobi za Ciebie.

Dowiedz się więcej o programie Quick Color Match

Ergonomia

Monitory ColorEdge poprawiają ergonomię miejsca pracy, nie tylko zapewniając ulgę dla oczu i pleców, ale też wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom użytkowników. Bo monitor powinien dopasować się do Ciebie, a nie na odwrót.

Obraz bez migotania

Wiele monitorów cechuje się niezauważalnym migotaniem wyświetlanego obrazu. Choć ludzki wzrok nie jest w stanie go dostrzec, zjawisko to przyczynia się do szybszego zmęczenia wzroku. EIZO stosuje technologie ograniczające migotanie, chroniące oczy podczas pracy z komputerem bez pogarszania jakości ani stabilności obrazu.

Nowoczesna powłoka antyodblaskowa

Nic tak nie rozprasza podczas pracy z komputerem, jak światło odbijające się od ekranu. Wszystkie monitory EIZO mają specjalną powłokę antyodblaskową, która skutecznie eliminuje irytujące refleksy na powierzchni panelu. Dzięki temu nie musisz już siedzieć w niewygodnej pozycji, aby ich uniknąć.

Regulowana stopka

Monitor wyposażony jest w stopkę o szerokich możliwościach regulacji, która umożliwia ustawienie odpowiedniej dla potrzeb użytkownika wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu, jak również korzystanie z niego w trybie portretowym.

155 mm
35° w górę, 5° w dół
344°
90° w prawo

Zrównoważony rozwój

Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory ColorEdge powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi, oferują inteligentne funkcje energooszczędne i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów. Na przykładzie modelu CS2400S pokazujemy, jak jakość obrazu idzie w parze z odpowiedzialnym planowaniem, pozyskiwaniem materiałów i produkcją. Wybierając EIZO, użytkownik ma pewność, że inwestuje w nowoczesny i niezawodny monitor.

Społecznie odpowiedzialna produkcja

Produkcja monitora CS2400S odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

Dowiedz się więcej o społecznej odpowiedzialności EIZO

Troska o środowisko

Monitory CS2400S produkowane są w japońskiej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ekologiczne materiały pakowe

CS2400S jest pierwszym monitorem z serii ColorEdge pakowanym bez użycia plastiku i styropianu. Na czas transportu monitor wkłada się do formy z pulpy papierowej wytwarzanej z poddanych recyklingowi kartonów i gazet, a kable zamiast w plastikową torebkę wkłada się do specjalnej kartonowej osłony.

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję ograniczoną. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.