FlexScan EV3285

31,5″ (80 cm) | 3840 x 2160 (16:9) | IPS

Rozdzielczość 4K UHD sprawia, że monitor EV3285 doskonale nadaje się do profesjonalnych zastosowań. Złącze USB-C umożliwia błyskawiczny transfer danych i ładowanie urządzeń takich jak tablety czy notebooki.

FlexScan EV3285

Dzięki wysokiej rozdzielczości 4K Ultra HD (3840 x 2160) i gęstości piksela 140 ppi monitor EV3285 wyświetla obraz w doskonałej jakości. Jego zgrabna, płaska konstrukcja z cienkimi ramkami zapewnia wyjątkowy komfort pracy.

Ultracienki, ultraelegancki design

Bez względu na wybraną wersję kolorystyczną – klasyczną czerń lub nieskazitelną, przyciągającą wzrok biel – zaledwie 3,8 mm krawędź i całkowicie płaska, gładka powierzchnia z przodu monitora robi wrażenie. U góry i po bokach jedyne, co oddziela wyświetlacz od obudowy, to szklana czarna ramka o szerokości tylko 6 mm. Boki i tył monitora również są zgrabnie wyprofilowane, co nadaje mu lekkości i elegancji.

Wysoka jakość obrazu z panelem IPS

Monitor ma wszystkie trzy elementy niezbędne do osiągnięcia doskonałej jakości obrazu: wysoką rozdzielczość 4K UHD 3840 x 2160, maksymalny współczynnik kontrastu 1300:1 oraz stabilną jasność na poziomie do 350 cd/m². Takie połączenie gwarantuje odpowiednią ostrość konturów wyświetlanego tekstu i rewelacyjną jakość grafiki. Dzięki panelowi IPS z podświetleniem LED kontrast i kolory nie zmieniają się nawet przy patrzeniu na ekran z boku.

Doskonała ostrość tekstu i grafiki dzięki rozdzielczości 4K

Projektowanie CAD, praca biurowa, wyświetlanie wideo – niezależnie od tego, czym się zajmujesz, FlexScan EV3285 zapewnia rewelacyjną jakość obrazu. Dzięki natywnej rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) i gęstości piksela 140 ppi monitor wyświetla teksty i grafikę z niezwykłą ostrością.

Uniwersalny kabel USB-C

Wystarczy jeden kabel, aby wykorzystać monitor EV3285 jako stację dokującą dla tabletów, laptopów i smartfonów. Interfejs USB umożliwia przesyłanie danych, sygnałów wideo DisplayPort oraz sygnałów audio. Do monitora można również podłączyć myszkę i klawiaturę. Ponadto EV3285 potrafi dostarczać zasilanie o mocy maks. 60 W do urządzeń zewnętrznych takich jak MacBook, eliminując konieczność podłączenia osobnej ładowarki.

 

Ścisła kontrola nad kolorami

Monitory biurowe EIZO mają co najmniej 10-bitową tabelę LUT, umożliwiającą bardziej precyzyjne wyświetlanie kolorów niż tradycyjna tabela 8-bitowa. Dzięki temu gradacje, czyli przejścia między kolorami, są idealnie odwzorowane. Możliwa jest również samodzielna regulacja, np. dopasowanie balansu bieli w zakresie od 4000 K do 10 000 K ze skokiem 500 K.

Ruchome obrazy bez rozmycia

Szybko, szybciej, overdrive! Funkcja overdrive skraca czas przejścia kolorów z szarości do szarości do zaledwie 5 ms (średnio). Dzięki temu filmy i szybko zmieniające się obrazy wyświetlają się bez irytujących smug i opóźnień.

Funkcja Auto EcoView w nowej odsłonie

FlexScan EV3285 wyposażono w najnowszą, piątą generację technologii Auto EcoView. Polega ona na dopasowaniu jasności monitora tak, aby uzyskać optymalny kontrast między ekranem a oświetleniem w pomieszczeniu. Auto EcoView udoskonalono w taki sposób, że zmiana ustawień jasności po naciśnięciu odpowiedniego przycisku jest praktycznie niezauważalna dla użytkownika. Funkcja działa automatycznie w tle i nie wymaga nawigowania po żadnym menu – użytkownik musi tylko zdecydować, czy chce ją włączyć, czy wyłączyć.

Po aktywowaniu Auto EoView czujnik monitora EV3285 automatycznie wykrywa oświetlenie w otoczeniu i zapisuje zmierzone wartości. Użytkownik może wybrać, kiedy i w jakich warunkach monitor ma dopasować poziom jasności.

Zaletą Auto EcoView jest to, że ustawienia jasności monitora są automatycznie dopasowywane do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu, tak by były optymalne i nie powodowały odblasków na ekranie. Użytkownik nie musi już regulować ustawień Auto EcoView w ciągu dnia.

Zużycie energii mniejsze nawet o 30%

Oszczędź na rachunkach za prąd, nie rezygnując z jakości. Funkcja EcoView Optimizer automatycznie zmniejsza podświetlenie przy wyświetlaniu ciemnych obrazów, co pozwala ograniczyć pobór mocy nawet o 30%. Jednocześnie wzmacnia sygnał i dopasowuje odcienie kolorów. W efekcie monitor zużywa mniej energii, ale nadal pokazuje obraz w doskonałej jakości.

Zerowy pobór mocy dzięki przełącznikowi zasilania

W monitorach wbudowany jest mechaniczny przełącznik zasilania. Po ustawieniu go w pozycji „Off” urządzenie w ogóle nie pobiera energii. Nawet w trybie standby pobór mocy wynosi maksymalnie 0,5 W.

Predefiniowane tryby pracy

Predefiniowane tryby pracy znacznie ułatwiają korzystanie z monitora. Gdy wybierasz ustawienia barwne, musisz wziąć pod uwagę, co będziesz robić – oglądać film, edytować zdjęcia, przeglądać Internet czy pisać tekst. Odpowiednie parametry wyświetlania, takie jak jasność, krzywa gamma i temperatura barwowa, skonfigurujesz za pomocą jednego przycisku. Przykładowo tryb Paper imituje wygląd papieru, zmniejszając emisję niebieskiego światła i poziom jasności. Dzięki temu zapobiega zmęczeniu wzroku podczas lektury dokumentów.

Obraz bez migotania

Aby chronić oczy podczas pracy z komputerem, EIZO stworzyło hybrydową technologię do kontroli podświetlenia, łączącą zalety kontroli PWM (Pulse Width Modulation) i DC (Direct Current). Kontrola PWM używa znacznie wyższych częstotliwości niż standardowe metody PWM, co przekłada się na brak migotania obrazu wyświetlanego na ekranie. Jednocześnie nie powoduje to utraty jakości ani stabilności obrazu. Ponadto w ciemnych pomieszczeniach jasność można ustawić na poziomie poniżej 1% wartości maksymalnej, dzięki czemu obraz nie migocze nawet w tak trudnych warunkach.

Monitory EIZO FlexScan mają certyfikat TÜV Rheinland poświadczający brak migotania obrazu i niską emisję niebieskiego światła.

Powłoka antyodblaskowa

EV3285 rozprasza światło odbijające się od ekranu, ograniczając odblaski i zapobiegając zmęczeniu wzroku. Nie musisz już siedzieć w niekomfortowej pozycji, aby uniknąć irytujących refleksów.

Tryb Picture in Picture

Korzystając z trybu Picture in Picture, możesz jednocześnie oglądać obrazy z dwóch różnych źródeł sygnału. Jeden obraz widoczny jest na całym ekranie, a drugi wyświetla się w osobnym, mniejszym oknie. Rozmiar i położenie drugiego okna można dopasować w zależności od własnych preferencji.

Tryb Picture-by-Picture

Tryb Picture-by-Picture pozwala wyświetlać różne źródła sygnału na jednym ekranie. Za pomocą pojedynczego przycisku użytkownik może wybierać spośród pięciu dostępnych układów obrazu. Picture-by-Picture umożliwia także jednoczesne wyświetlanie sygnałów z systemów operacyjnych Windows i Mac.

Wbudowane przyciski sterujące

Z przodu modelu EV3285 zamiast przycisków mechanicznych znajdują się przyciski elektrostatyczne. Takie rozwiązanie pozwala poprawić estetykę monitora, nie rezygnując z jego funkcjonalności. Przyciski i głośniki skierowano przodem do użytkownika. Są w pełni zintegrowane z obudową i znajdują się w jednej płaszczyźnie z ekranem, dzięki czemu nie rzucają się w oczy i idealnie wpasowują się w minimalistyczny styl monitora.

Łatwa obsługa przycisków sterujących

Nad przyciskami sterującymi wyświetlają się odpowiadające im ikony, informujące użytkownika o funkcjach danego przycisku i ułatwiające obsługę monitora.

Screen InStyle

Monitor EV3285 można kontrolować nie tylko w menu wyświetlanym na ekranie, ale także za pomocą oprogramowania Screen InStyle dostępnego dla komputerów Windows. Konfiguracja obejmuje m.in. reprodukcję kolorów, funkcje energooszczędne i funkcje ergonomiczne zmniejszające emisję niebieskiego światła (Circadian Dimming). Oprogramowanie Screen InStyle pozwala zastosować wybrane ustawienia dla wszystkich podłączonych monitorów w konfiguracjach wieloekranowych.

Screen InStyle Server umożliwia administratorom systemu centralne zarządzanie monitorami, które są podłączone do sieci i mają zainstalowane oprogramowanie Screen InStyle. Pozwala to zoptymalizować pobór mocy i upraszcza zarządzanie zasobami.

Uproszczona konfiguracja wielu monitorów z programem Monitor Configurator

Korzystając z oprogramowania EIZO Monitor Configurator, administrator sieci może skonfigurować wiele monitorów naraz przez połączenie USB. Wystarczy zapisać ustawienia pojedynczego monitora jako plik XML i przesłać je do innych urządzeń. Takie rozwiązanie pozwala zoszczędzić na czasie i gwarantuje, że wszystkie monitory są jednakowo skonfigurowane.

Stopka z szerokim zakresem regulacji

Monitor można obracać, przekręcać i przechylać, aby znaleźć optymalną pozycję nienadwyrężającą pleców i szyi. Wysokość można płynnie regulować, w tym opuścić ekran niemal do samej podstawy. Dzięki temu każdy użytkownik, niezależnie od wzrostu, może ustawić górną krawędź ekranu nieco poniżej swojej linii wzroku – tak, jak dyktują zasady ergonomii.

149 mm
35° do tyłu, 5° do przodu
344°

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję ograniczoną. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.