DuraVision FDF4627W-IP

46,0″ (116,8 cm) | 1920 x 1080 | VA

Monitor z dużym ekranem o przekątnej 46″, wyposażony w technologię dekodowania IP i umożliwiający podłączenie wielu kamer.

DuraVision FDF4627W-IP

Korzystając z kabla LAN, na ekranie monitora FDF4627W-IP można wyświetlać obraz z nawet 16 różnych kamer IP jednocześnie. Wszystkie obrazy pokazywane sa w czasie rzeczywistym, co pozwala błyskawicznie reagować na rejestrowane zdarzenia. Układ obrazu i ustawienia podłączonych kamer IP można dopasować ręcznie za pomocą wygodnego pilota dołączonego do monitora lub za pomocą przyjaznego w obsłudze interfejsu użytkownika. Monitor jest wyposażony w interfejs web API, który pozwala na wygodną integrację z lokalnym systemem zarządzania wideo (VMS).

Zarządzanie obrazem na dużym ekranie

Na 46-calowym ekranie monitora można wyświetlać obrazy z maksymalnie 16 różnych kamer IP podłączonych kablem LAN, co oznacza, że monitor może działać bez połączenia z komputerem. Pozwala to  zamontować go w standardzie VESA na ścianie lub pod sufitem. Zmniejsza to ilość czasu, pieniędzy i wysiłku, jaką trzeba by było włożyć w rozmieszczenie monitorów, a także znacznie upraszcza zarządzanie kablami. Potrzebne jest tylko zasilanie i połączenie sieciowe.

Wbudowany dekoder IP

DuraVision FDF4627W-IP korzysta z technologii dekodującej, dzięki której obrazy wyświetlane są bez żadnych opóźnień ani przekłamań. Eliminuje to potrzebę zakupu osobnego, zewnętrznego dekodera.

Ochrona danych przy wyświetlaniu obrazów z kamer

Czasami obraz z kamery musi wyświetlać się na żywo, ale niedozwolone jest jego przechowywanie. Jak to zrobić, by odtwarzane wideo nie zostało nigdzie zapisane? Monitory IP EIZO umożliwiają wyłącznie pokazywanie obrazów w czasie rzeczywistym. Operatorzy nie mają dostępu do strumieni wideo ani nie mogą ich eksportować. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w miejscach takich jak szpitale, zakłady karne, przestrzenie publiczne, kasy sklepowe, recepcje i nie tylko.

Nagrywanie brzegowe

Tam, gdzie stosuje się zdecentralizowane rozwiązania do nagrywania (np. nagrywanie brzegowe – edge recording – z archiwizacją w chmurze), wyświetlanie obrazu na żywo stanowi duże wyzwanie. Trzeba albo skorzystać z oprogramowania, albo odbierać strumienie z chmury, co zwiększa obciążenie łącza internetowego (2). Dzięki monitorom IP EIZO możesz oglądać obraz z kamer na żywo (1) w sposób całkowicie niezależny od rozwiązania nagrywającego.

Monitory IP od EIZO wyświetlają wideo bezpośrednio i na żywo, co oszczędza przepustowość i ułatwia integrację.

Łatwa regulacja ustawień

Układ obrazu i ustawienia podłączonych kamer IP można dopasować ręcznie za pomocą wygodnego pilota dołączonego do monitora lub za pomocą przyjaznego w obsłudze interfejsu użytkownika.

Niestandardowy układ ekranu

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest sześć domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie16 obrazów na jednym monitorze. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na monitorze, aby dopasować je do własnych preferencji. Połącz wybrane okna, aby skupić się na wybranej lokalizacji, albo rozdziel je, by zobaczyć więcej na jednym ekranie. Sygnały wideo można wyświetlać w oryginalnych proporcjach lub tak, by wypełniały całą dostępną przestrzeń.

Kompatybilność z popularnymi systemami VMS

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS).

Wtyczka do systemu zarządzania wideo Security Center

Firmy EIZO i Genetec wspólnymi siłami stworzyły wtyczkę, która spełnia najczęstsze wymagania użytkowników związane z systemami bezpieczeństwa używanymi na całym świecie. Genetec™ Security Center pozwala zdalnie konfigurować i kontrolować monitory oraz dekoder IP EIZO DuraVision.

Korzystając z platformy Security Center z zainstalowaną wtyczką, monitory IP DuraVision można rejestrować i kontrolować z poziomu tego samego systemu, który służy do zarządzania innym sprzętem, np. kamerami IP, systemami uwierzytelniania i systemami wykrywania. Pozwala to uprościć zarówno proces instalacji, jak i codzienną obsługę. W interfejsie Security Center wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz wideo z dowolnej zarejestrowanej kamery, a ustawienia zostaną automatycznie zmienione na docelowym monitorze IP. Na tym samym ekranie można też z łatwością skonfigurować liczbę i układ obrazów z kamer, bez konieczności osobnego zmieniania ustawień w interfejsie monitora. Monitory IP mogą również współpracować z unikalnymi funkcjami platformy Security Center związanymi z monitorowaniem zdarzeń i alarmów, wyświetlając stosowne komunikaty na ekranie.

Położenie kamery oraz układ obrazu można zmieniać za pomocą wtyczki Genetec Security Center

Programowanie reakcji

Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu monitor może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Przykładowo, gdy kamera IP lub system VMS (system zarządzania wideo) wyślą powiadomienie do dekodera lub monitora IP, urządzenie zareaguje na nie, np. zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat itp. Funkcjonalność ta umożliwia współpracę z wieloma różnymi systemami powiadomień, m.in. od kamer IP, systemów VMS czy systemów kontroli dostępu.

Alert-to-Action: reakcja na zdarzenia w każdym środowisku

Sprawne funkcjonowanie placówki medycznej zależy w dużej mierze od tego, czy personel pielęgniarski i pracownicy ochrony na czas otrzymują informacje o nowych zdarzeniach. Funkcja Alert-to-Action  wyświetla powiadomienia o zdarzeniach rozpoznanych przez kamery, aby personel szpitala mógł w porę na nie reagować.

Bezpieczna inwestycja

DuraVision FDF4627W-IP współpracuje z kamerami używającymi protokołów ONVIF Profile S, Axis VAPIX oraz Panasonic – w sumie ponad 250 modeli kamer różnych producentów. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie przez RTSP (Direct URI).

Visibility Optimizer – Technologia poprawy widoczności

Monitor FDF4627W-IP został wyposażony technologie poprawiającą widoczność nagrań z kamer monitoringu w czasie rzeczywistym.

Dobra widoczność ciemnych obszarów dzięki funkcji Low-Light Correction

Funkcja Low-Light Correction automatycznie wykrywa słabo widoczne obszary i dopasowuje poziom jasności każdego piksela tak, aby odtworzyć obraz z realistyczną głębią. Dzięki tej funkcji kształty, które do tej pory ciężko było zobaczyć na cyfrowych obrazach stają się widoczne.

Wyraźny obraz dzięki funkcji Outline Enhancer

Funkcja Outline Enhancer analizuje wyświetlony obraz i gwarantuje, że podczas korekty rozmytych obszarów szumy nie są uwydatniane, dzięki czemu obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy. W przypadku obrazu o dużej głębi obiekty położone bliżej są bardziej wyostrzane, co nadaje im realistyczny, bardziej naturalny wygląd.

Optymalne ustawienia kamer

Monitor umożliwia indywidualne dopasowanie ustawień funkcji Smart Insight i Smart Resolution dla nawet 4 kamer w dowolnym układzie widoku. Jest to szczególnie przydatne, gdy korzysta się z wielu kamer w środowisku o różnych warunkach oświetleniowych.

Płynne gradacje

Monitor konwertuje 8-bitowy sygnał wejściowy do sygnału 10-bitowego. Następnie wybiera optymalne kolory korzystając 10-bitowej tabeli LUT, po czym przekonwertowuje dane z powrotem do postaci 8-bitowej, wyświetlając płynne gradacje.

Szerokie kąty widzenia

DuraVision FDF4627W-IP wyposażono w antyodblaskowy panel VA z szerokimi kątami widzenia, które zapewniają minimalną zmianę kolorów i kontrastu bez względu na to, pod jakim kątem użytkownik patrzy na ekran. Dzięki temu możliwe jest wierne odwzorowanie kolorów i dobra widoczność obrazu na całej powierzchni ekranu, łącznie z rogami.

Redukcja szumu

Monitor umożliwia redukcję szumu blokowego, będącego efektem kompresji wideo.

Wbudowany zasilacz

Model FDF4627W-IP ma wbudowany zasilacz, który umożliwia podłączenie monitora przy pomocy jednego kabla.

2-letnia gwarancja w trybie pracy 24/7

DuraVision FDF4627W-IP objęty jest 2-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.