FlexScan S2134

21.3″ (54 cm) | 1600 x 1200 (4:3) | IPS

Biurowy monitor 21,3” w rozdzielczości 1600 x 1200, wyposażony w antyodblaskowy panel IPS z szerokimi kątami widzenia.

FlexScan S2134

Monitor FlexScan S2134 jest następcą modelu EIZO FlexScan S2133. Wszystkie monitory z tej rodziny mają ekrany o przekątnej 21,3”, wizualnie spójne obudowy i takie same złącza. Dzięki temu klienci mogą dokupywać kolejne monitory na przestrzeni lat, uzupełniając lokalne systemy w miarę rosnących potrzeb – bez obaw, że produkcja zostanie zakończona.

Wysoka jakość obrazu z panelem IPS

Monitor ma wszystkie trzy elementy niezbędne do osiągnięcia doskonałej jakości obrazu: wysoką rozdzielczość  1600 x 1200, maksymalny współczynnik kontrastu 1800:1 oraz stabilną jasność na poziomie do 500 cd/m². Takie połączenie gwarantuje odpowiednią ostrość konturów wyświetlanego tekstu i rewelacyjną jakość grafiki. Dzięki panelowi IPS z podświetleniem LED kontrast i kolory nie zmieniają się nawet przy patrzeniu na ekran z boku.

Mniej niebieskiego światła

Tryb wyświetlania Paper Mode w monitorze imituje wygląd papieru. Po włączeniu tego trybu ekran emituje mniej niebieskiego światła, co zapobiega zmęczeniu wzroku podczas lektury cyfrowych dokumentów. Używając jednocześnie funkcji Auto EcoView, emisję niebieskiego światła można zmniejszyć aż o 80%.

Ścisła kontrola nad kolorami

Monitory biurowe EIZO mają co najmniej 10-bitową tabelę LUT, umożliwiającą bardziej precyzyjne wyświetlanie kolorów niż tradycyjna tabela 8-bitowa. Dzięki temu gradacje, czyli przejścia między kolorami, są idealnie odwzorowane. Możliwa jest również samodzielna regulacja, np. dopasowanie balansu bieli w zakresie od 4000 K do 10 000 K ze skokiem 500 K.

Matowy panel

Powierzchnia panelu została pokryta antyodblaskową powłoką, która rozprasza odbijające się od niego światło. Dzięki temu ekran jest lepiej widoczny, a oczy mniej się męczą.

Ochrona oczu i niższe rachunki za prąd

Czujnik Auto EcoView wykrywa zmiany oświetlenia zachodzące w ciągu dnia i automatycznie dopasowuje jasność ekranu. W jasnym pomieszczeniu jasność ekranu automatycznie się zwiększy, a w ciemnym – zmniejszy. Pozwala to wyeliminować uciążliwe odblaski, poprawia widoczność wyświetlanego obrazu i zapobiega zmęczeniu wzroku.

Oczywiście w razie potrzeby użytkownik może także regulować jasność ręcznie. W oszacowaniu, jak ekonomiczne i ekologiczne są wybrane ustawienia monitora, pomaga wskaźnik EcoView.

Automatyczna regulacja obrazu

Monitor FlexScan S2134 wyposażono także w funkcję Self Adjustment, która automatycznie ogranicza migotanie i zjawisko dryftu w analogowych sygnałach wejściowych. Kable sygnałowe dołączone do monitora zaprojektowano tak, by dodatkowo zredukować szumy.

Jeden monitor, wiele portów

Oprócz cyfrowych złączy wejściowych DisplayPort i DVI-D monitor ma również złącze D-Sub mini 15-pin, które umożliwia odbieranie sygnału analogowego.

Stopka z szerokim zakresem regulacji

Monitor można obracać, przekręcać i przechylać, aby znaleźć optymalną pozycję nienadwyrężającą pleców i szyi. Wysokość można płynnie regulować, w tym opuścić ekran niemal do samej podstawy. Dzięki temu każdy użytkownik, niezależnie od wzrostu, może ustawić górną krawędź ekranu nieco poniżej swojej linii wzroku – tak, jak dyktują zasady ergonomii.

82 mm
40° do tyłu, 0° do przodu
35°
90°

5-letnia gwarancja

EIZO oferuje klientom 5-letnią gwarancję ograniczoną. Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.